Hypotéka pre mladých

Mladí ľudia, ako čerství absolventi stredných, či vysokých škôl postupom času začínajú premýšľať o osamostatnení sa od rodičov. Takéto rozhodnutie nie je také jednoduché, keďže v otázke bývania zohrávajú najväčšiu rolu peniaze. Kde konkrétne môžete získať výhodnú hypotéku pre mladých?

Hypotéka pre mladých s výhodnejšou úrokovou sadzbou

Pokiaľ máte menej ako 35 rokov a Vás hrubý mesačný príjem je nižší ako 1,3 násobok priemernej hrubej mzdy SR, tak sa môžete aj vy tešiť na zvýhodnenú úrokovú sadbu o celkovo 3% oproti bežnej hodnote. Vďaka tomu môžete v súčasnosti, keď sa pohybujú úrokové sadzby získať neuveriteľne výhodnú hypotéku s úrokom menej ako 1 % ročne. Čo konkrétne budete potrebovať pre schválenie hypotéky pre mladých?

Mimo spomínanej vekovej hranice a výšky hrubej mzdy budete musieť banke dokladovať aj účel, ktorým musí byť nadobudnutie nadobudnutie nehnuteľnosti, výstavba, rekonštrukcia alebo vysporiadanie bezpodielového spoluvlastníctva manželov, podanie žiadosti o priznanie štátneho príspevku k hypotéke pre mladých  a samozrejme aj znalecký posudok nehnuteľnosti.

Načo si konkrétne dávať pozor

Získať hypotéku pre mladých je ideálnym krokom k splneniu snu o vlastnom bývaní. Práve kvôli tomu by ste mali dôkladne zvážiť všetky ponuky bánk, ktorých je dnes na Slovensku skutočne veľa. Medzi mladými je veľmi obľúbená napríklad Slovenská sporiteľňa, ktorá dlhodobo láka výhodnými hypotekárnymi úvermi pre mladých, na trhu však nájdete aj hypotéky z iných bánk, ktoré by Vás mohli osloviť. Okrem toho by ste určite mali v súčasnosti dbať aj na čo najdlhšiu fixáciu úrokovej sadzby, ktorá je v súčasnosti na historických minimách.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *