Podnikateľská pôžička

Podnikáte alebo sa len chystáte založiť živnosť, prípadne firmu? V tom prípade určite premýšľate odkiaľ môžete získať výhodne potrebný kapitál na rozbehnutie Vášho podnikania. Aké pôžičky pre podnikateľov dnes poznáme? Ktorá podnikateľská pôžička je najvýhodnejšia?

Podnikateľská pôžička od štátu

Pre začínajúceho podnikateľa je bezpochyby najlepšou možnosťou si požičať peniaze od Národnej agentúry pre rozvoj malého a stredného podnikania, ktorá dnes pôsobí pod menom Slovak Business Agency. SBA ponúka pôžičky pre podnikateľov až výšky 50 000 € s tým, že daná firma nesmie zamestnávať viac ako 50 stálych zamestnancov.  Lehota splatnosti je variabilná a to v rozmedzí od 4 mesiacov až do 4 rokov, počas ktorých môžete požiadať o odklad splátok na maximálne 6 mesiacov.

Podnikateľská pôžička od banky

V prípade, ak nespĺňate kritéria pre udelenie pôžičky z NARMSP, môžete požiadať o poskytnutie úveru na podnikanie niektorú zo slovenských bánk. Tie poskytujú pôžičky prakticky všetkým SZČO a firmám, ktoré spĺňajú ich kritéria. Výška úveru je v prípade bánk v podstate neobmedzená, jej výška sa odvíja od samotnej zábezpeky klienta alebo firmy. Lehota splatnosti je podobne ako v prípade NARMSP variabilná, avšak s rozdielnou maximálnou lehotou splatnosti. V súčasnosti podnikateľské pôžičky poskytujú prakticky všetky banky na Slovensku, najviac žiadané sú však napríklad medzi bankovými subjektmi ako VUB, ČSOB, či Tatra banka, ktoré ponúkajú klientom pravidelne zaujímavé a atraktívne podmienky.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..