Úvery

Potrebujete si požičať na rekonštrukciu domu, bytu, na splatenie dlhov alebo na čokoľvek iné, na čo momentálne nemáte finančné prostriedky? V tom prípade možno i vy hľadáte možnosť ako získať potrebné finančné prostriedky, ktoré by Vaše sny premenili na realitu. Jedným z riešením sú i úvery, ktoré môžete získať buď v bankách alebo nebankových subjektoch.

Úvery v bankových subjektoch

Najvýhodnejším a taktiež i najobľúbenejším úverom na našom trhu je ten z banky. V súčasnosti na našom trhu pôsobí hneď niekoľko bánk, ktoré úvery poskytujú na konkrétne účel alebo na čokoľvek. Častejšie využívaným typom úveru je ten druhý, teda bezúčelový spotrebný úver, ktorý poskytujú všetky banky na našom trhu. Ten je momentálne dostupnú nie len priamo na pobočkách bánk, ale aj cez internet, čím sa snažia niektoré banky konkurovať tzv. rýchlym online pôžičkám, ktoré na našom trhu zaviedli nebankové subjekty. V súčasnosti sú však stále vo väčšej miere uprednostňované klasické bezúčelové úvery, teda tie ktoré získate len na pobočke banky.

K získaniu bežného spotrebného, či účelového úveru však musíte spĺňať niekoľko kritérií. Konkrétne musíte mať viac ako 18 rokov, stály mesačný príjem, či čistý register dlžníkov. V prípade, ak tieto podmienky spĺňate, väčšina bankových subjektov by Vašej žiadosti mala vyhovieť.

Úvery v nebankových subjektoch

Alternatívou k bankovým úverom sú úvery z nebankových spoločností, ktoré sú dostupné i klientom, ktorí majú napríklad zápis v registri dlžníkov. Medzi najvýhodnejšie úvery v nebankových subjektoch môžeme zaradiť tie napríklad zo spoločností ako Cetelem, Home Credit, či Quatro, ktoré svojimi podmienkami nijak nezaostávajú za bankovými subjektami. Naopak, ak potrebujete získať pôžičku rýchlo, či bez dokladovania mesačného príjmu, možno i vy využijete služby menších nebankových subjektoch, ktoré poskytujú tzv. expresné úvery vo forme SMS pôžičky, či online pôžičky.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..