Úvery v bankách

Plánujete si vziať úver v niektorej banke? V súčasnosti na našom trhu pôsobí hneď niekoľko bankových subjektov, ktoré majú vo svojom portfóliu niekoľko typov úverov, vďaka čomu si môžete i vy vybrať úver šitý na mieru Vám. Aké v sú v súčasnosti najbežnejšie úvery v bankách.

Úvery v bankách na čokoľvek

Bezpredmetne najobľúbenejším typom úverov je v súčasnosti úver z banky na čokoľvek. Úvery v bankách na čokoľvek totižto môžu klienti využiť na čokoľvek, vďaka čomu nemusia banke nijak dokladovať využitie finančných prostriedkov prostredníctvom faktúr, či bločkov. Okrem toho sú však bezúčelové úvery v bankách obľúbené i vďaka tomu, že ich banky poskytujú svojím klientom až do niekoľko tisíc eur a to i bez nutnosti ručenia nehnuteľnosťou. Vďaka tomu vystačia finančné prostriedky z tejto pôžičky klientom napríklad i na uhradenie finančne nákladnejšej rekonštrukcie bytu, či domu.

Úver v bankách na konkrétny účel

V prípade, ak Vám nevyhovuje úroková sadzba u bezúčelového úveru, alternatívou sú tzv. Účelové úvery, pri ktorých však musíte bankám dokladovať využitie finančných prostriedkov na ten účel, na ktorý bol úver poskytnutý. Konkrétne je veľmi obľúbeným účelovým úverom na príklad úver na auto, úver na kúpu domu a byty, či úver na rekonštrukciu. Všetky tieto typy úverov sú väčšinou poskytované s nutnosťou ručenia nehnuteľnosti, prípadne tretej osoby, vďaka čomu je banka ochotná poskytnúť klientom úver s podstatne výhodnejšími podmienkami ako v prvom prípade. Z toho dôvodu preto neraz väčšina klientov volí riešenie práve v podobe účelového úveru, ktorý je všeobecne výhodnejší ako ten bezúčelový.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..