Úvery online

Hľadáte pôžičku, ktorú môžete získať už pomocou niekoľkých kliknutí myškou? Úvery online patria medzi expresné úvery, ktoré môžete získať z pohodlia domova. Aké sú podmienky pre získanie úverov online a aké prinášajú nevýhody úvery online sa dozviete v článku.

Úvery online v bankách a nebankovkách

Úvery online alebo online pôžičky sú bez účelové úvery, ktoré poskytujú zväčša nebankové subjekty. V súčasnosti však nieje problém natrafiť na bankovú spoločnosť, ktorá ma vo svojom portfóliu služieb práve spomínané úvery online. Medzi ne patrí predovšetkým banka ZUNO, ktorá poskytuje ako jedna z mála bánk služby cez internet. V tejto banke môžete získať úver až do výšky 20000 € a to aj bez nutnosti ručenia nehnuteľnosťou. Samozrejmosťou je však dokladovanie príjmu. Veľkým plusom je však pomerne nízka miera byrokracie, čím si táto banka získava čoraz viac klientov na našom trhu.

Úvery online sú však vo väčšej miere poskytované nebankovými spoločnosťami, ktoré poskytujú aj tzv. mini online úvery. Tieto mini online úvery poskytujú predovšetkým menšie nebankové spoločnosti, ktoré majú vo svojom portfóliu finančných služieb tzv. mini úvery. Výška pôžičky je v tomto prípade zväčša maximálne 350 – 500 €. Samozrejme, aj na našom trhu sú nebankové spoločnosti, ktoré poskytujú online úvery aj do výška niekoľkých tisíc euro. Ide predovšetkým o spoločnosti POHOTOVOSŤ, Home Credit a Cetelem.

Úvery online výhody a nevýhody

Úvery online sú medzi klientami pomerne obľúbené. Väčšinu z nich si získali predovšetkým vďaka nízkej byrokracii, možnosti získať peniaze aj z pohodlia domova a v neposlednom rade aj vďaka tomu, že peniaze z týchto úverov môže klient používať častokrát už do 24 hodín od podania žiadosti.

Úvery online patria v súčasnosti medzi obľúbené bankové, ale aj nebankové produkty.

Medzi nevýhody úverov online patrí vysoká úroková sadzba. Samozrejme, u bánk sa úroková sadzba za túto pôžičku pohybuje na štandardnej úrovni, u nebankových spoločností však častokrát presahuje hranicu 20% p.a. ročne.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..