Úvery bez dokladovania príjmu

Úvery bez dokladovania príjmu sú pomerne často využívaným finančným produktom, ktorý poskytujú predovšetkým nebankové spoločnosti, v obmedzenom množstve dokonca aj banky, ktoré však v tomto prípade zväčša vyžadujú ručenie nehnuteľnosťou. Aké sú nevýhody a ako je možné získať úvery bez dokladovania príjmu?

Úvery bez dokladovania príjmu aj bez ručenia nehnuteľnosťou

Úvery bez dokladovania príjmu sú dostupné predovšetkým v nebankových spoločnostiach, ktoré poskytujú tieto pôžička častejšie ako banky. Získať takýto úver je možné aj bez ručenia nehnuteľnosťou, veľmi často však v tomto prípade takáto pôžička nepresahuje výšku niekoľko stoviek euro. V opačnom prípade, teda ak si klient potrebuje požičať vyšší obnos financií, je možné získať takýto úver aj do výšky pár tisíc euro, a to bez ručenia nehnuteľnosťou. V tomto prípade však nebanková spoločnosť klientom ponúka veľmi nevýhodný finančný produkt, ktorý je častokrát veľmi extrémne nevýhodný.

Získať úvery bez dokladovania príjmu môžete aj v bankách, a to dokonca aj do výška niekoľkých desiatok, či státisíc euro. Banky si však v takýchto prípadoch dôkladne preverujú klientov, ktorý majú záujem tento typ úveru. Podmienkou je samozrejme ručenie úveru nehnuteľnosťou, čím sa banky vždy poistí za prípadu, že klient nie je v budúcnosti schopný splácať úver. Na druhej strane je však bankový úver bez dokladovania príjmu omnoho výhodnejší ako ten nebankový, kde sa úroky za úver pohybujú na úrovni niekoľkých desiatok percent ročne.

Ako získať úvery bez dokladovania príjmu a aké sú ich nevýhody

Získať úvery bez dokladovania príjmu v nebankových spoločnostiach do výšky niekoľkých stoviek euro je pomerne jednoduché. Väčšina nebankových spoločností od klienta vyžaduje vyplniť len formulár, ku ktorému stačí priložiť doklad totožnosti. V prípade bánk je tento postup o čosi zdĺhavejší a zložitejší.

Nemáte možnosť dokladovať stály mesačný príjem, no napriek tomu si potrebujete požičať? Využite aj vy úvery bez dokladovania príjmu ešte dnes.

Nevýhody úverov bez dokladovania sa líšia od spoločnosti k spoločnosti. Menšie úvery, ktoré sú dostupné v nebankových spoločnostiach bez ručenia nehnuteľnosťou, môžu mať úroky na hranici niekoľkých desiatok percent ročne, či dokonca mesačne. Ďalšou nevýhodou je krátka doba splatnosti. Pri pôžičkách, kde je potrebné ručiť nehnuteľnosťou, bývajú úroky zväčša priaznivejšie. Stále však predstavujú značné riziko, s ktorým treba vopred počítať.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..