Úver pre podnikateľov

Dôležitou súčasťou správneho a úspešného podnikateľského plánu sú aj financie. Žiaľ, často krát mnohí začínajúci podnikatelia postrádajú množstvo finančných prostriedkov, ktoré by im ich podnikateľské projekty pozdvihli na vyššiu úroveň. Jednou z možností, ako tento problém vyriešiť je si vziať tzv. úver pre podnikateľov, ktorý je dostupný v bankách a nebankových spoločnostiach.

Úver pre podnikateľov – kto ich poskytuje

Pokiaľ ste začínajúcim podnikateľom bez potrebného základného kapitálu, máte na výber niekoľko možností. Ako prvá a možno najvýhodnejšia možnosť v tomto smere je Slovenská záručná a rozvojová banka, ktorá pravidelne poskytuje úvery na podnikanie živnostníkom a firmám. Jej výhodou je predovšetkým lepšia dostupnosť v porovnaní s bankovými pôžička pre podnikateľov. Negatívom je však o čosi zdĺhavejší proces žiadosti o úver pre podnikateľov z tejto inštitúcie.

Úver pre podnikateľov zo Slovenskej záručnej a rozvojovej banky môžete získať až do sumy niekoľko tisíc euro. SZRB delí svoje finančné produkty do dvoch kategórií – investičná pôžička so splatnosťou 10 rokov a na pôžičku na financovanie bežnej prevádzky so splatnosťou 3 roky. Obe pôžičky sú poskytované za pomerne výhodných úrokových podmienok – 5 percent. V určitých prípadoch, pokiaľ splníte všetky ostatné podmienky Vám SZRB poskytne úver pre podnikateľov aj bez ručenia nehnuteľnosťou.

Úver pre podnikateľov pre väčšie firmy

Ak ste majiteľom veľkej spoločnosti, ktorá by rada investovala do väčších a finančné náročnejších projektoch, s najväčšou pravdepodobnosťou sa s týmto problémom obrátite na niektorú bankovú spoločnosť. Bankové subjekty sídliace na našom území všeobecne úvery pre podnikateľov poskytujú len firmám, ktoré sú na trhu etablované minimálne po dobu dvoch rokov. Ak aj Vaša firma túto podmienku spĺňa, máte možnosť využiť pomerne výhodný úver pre podnikateľov až do výšky 200 000 €. Samozrejmosťou však v tomto prípade je ručenie pôžičky nehnuteľnosťou .

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..