Úver na zmenku

Na slovenskom trhu nájdeme skutočne obrovské množstvo typov pôžičiek, medzi ktorými môžete nájsť i tzv. úver na zmenku. Mnohých ľudí tento typ úveru odrádza už len podľa samotného názvu, ktorý napovedá, že dlžník svoju pôžičku získa len za určitých podmienok, ktoré vo väčšine prípadov sú výhodne hlavne pre veriteľa. Aké však prináša negatíva úver na zmenku a čo by ste o ňom mali vedieť ešte skôr než vôbec o neho požiadate?

Úver na zmenku ihneď

Väčšina ľudí, ktorí žiadajú o pôžičku z banky, či nebankovej spoločnosti by chceli mať k dispozícií finančné prostriedky v čo najkrajšom časovom intervaly. V prípade úveru na zmenku ide o tzv. rýchly typ pôžičky, kde Vám ručiteľ poskytne finančné prostriedky prakticky ihneď, ako mu podpíšete zmenku na daný úver. Vďaka tomu, tak môžete s finančnými prostriedkami z tejto pôžičky manipulovať už do niekoľko hodín od podania žiadosti. Úver na zmenku však nie je známy svojou rýchlosťou, ale predovšetkým vysokou rizikovosťou, o ktorej vedia i ľudia, ktorí sú nútení si brať tento typ pôžičky. Aké konkrétne nevýhody má úver na zmenku?

Úver na zmenku je špecifický typ úveru. Veriteľ od Vás nežiada absolvovanie zdĺhavého procesu, pri ktorom by zisťoval Vaše finančné možnosti, či prípadne vašu platobnú schopnosť počas minulých rokov (nahliadanie do registra dlžníkov. Veriteľovi je totiž absolútne jedno, či ste schopný splatiť túto pôžičku, nakoľko už pri poskytnutí úveru sa mu zaviažete, že v prípade platobnej neschopnosti si môže súdne nárokovať na časť majetku vo výške dlžnej čiastky. V takom prípade môžete v prípade neschopnosti splácania prísť i celý majetok, i keď si to mnoho ľudí ani neuvedomuje. Práve z tohto dôvodu je úver na zmenku pravdepodobne najrizikovejším typom úveru na trhu vôbec.

Úver na zmenku – výhody a nevýhody

Napriek tomu, že je úver na zmenku známy predovšetkým vďaka svojím negatívam, prináša i niekoľko výhod. Medzi ne patrí dobrá dostupnosť pôžičky, možnosť získať pôžičku bez dokladovania príjmu, ale i extrémne rýchly proces žiadosti.

Na druhej strane sú však negatíva, ktoré jasne prevyšujú klady. Z toho dôvodu by mal byť úver na zmenku skutočne jedným z posledných riešení finančných problémov. Okrem toho je dnes možné sledovať na trhu i veľké množstvo podvodníkov, ktorí cielenie vyhľadávajú skupiny ľudí, ktorí sú vo finančnej tiesni.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..