Úver na čokoľvek

Úver na čokoľvek je najvyužívanejším typom bankovej, ale aj nebankovej pôžičky. Jeho prednosťou je už ako vyplýva z názvu predovšetkým to, že využité finančné prostriedky z pôžičky nemusíte banke nijak dokladovať. Vďaka tomu je o čosi nevýhodnejší ako účelové typy pôžičiek, na druhej strane je však jeho výhodou to, že všetky prostriedky môžete využiť prakticky na čokoľvek.

Úver na čokoľvek v bankách

Najvýhodnejším typom úveru na čokoľvek je ten bankový. Ten je poskytovaný len klientom bánk, ktorí majú stály mesačný príjem, čistý register dlžníkov a v neposlednom rade aj trvalý pobyt v Slovenskej republike. Výška pôžičky závisí od konkrétnej banky, všeobecne sa však pohybuje v rozmedzí niekoľko stoviek až tisíc euro. Lehota splatnosti je taktiež variabilná, takže si môžete konkrétny splátkový kalendár zostaviť podľa seba. Samozrejme len do maximálnej doby splatnosti.

K získaniu úveru na čokoľvek v banke budete okrem dokladu o stálom príjme, ktorý môže byť aj vo forme výpisu z účtu za posledné 3-6 mesiacov, potrebovať aj doklady totožnosti, ktoré doložíte k žiadosti o pôžičku, do ktorého Vám bude stačiť vyplniť len pár základných údajov o Vašej osobe. Po odoslaní žiadosti banka Vám odpovie približne do 24 hodín.

Úver na čokoľvek z nebankových spoločností

Alternatívou k bankovým úverom na čokoľvek sú tie z nebankových subjektov. Tie sú poskytované aj klientom, ktorí nemôžu dokladovať svoj stály mesačný príjem alebo dokonca klientom, ktorí nemajú čistý register dlžníkov. Výška pôžičky závisí od spoločnosti k spoločnosti a samozrejme aj od bonity klienta. Všeobecne platí, že úver na čokoľvek bez dokladovania príjmu je poskytovaný v podstatne v nižšej maximálnej hranici, ako ten v s dokladovaním príjmu.

Úver na čokoľvek z nebankových spoločností sa od toho bankového aj v úrokovej sadzbe a RPMN, ktorá je podstatne vyššia ako v prípade bánk.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..