Úver bez ručenia

Hľadáte úver, ktorý získate aj bez ručenia nehnuteľnosťou? V tom prípade prípade je pre Vás najvhodnejšou možnosťou tzv. úver bez ručenia, ktorý je k dispozícií vo všetkých bankových, ale aj nebankových subjektoch na Slovensku. Pre koho je vôbec tento typ úveru určený a aké prináša výhody, či negatíva sa dočítate v článku.

Úver bez ručenia z banky

Úver bez ručenia z banky je najbežnejšie využívaným typom bankového úveru. Jeho výšku stanovuje každá banka samostatne, preto je  súčasnosti možné dostať tento úver už od niekoľko stoviek až do cca 35 000 €. K jeho získaniu samozrejme nepotrebujete ručiť svoju nehnuteľnosť, potrebné je však dokladovanie stáleho mesačného príjmu, trvalý pobyt v SR a čistý register dlžníkov a samozrejme aj vek minimálne 18 rokov. Ak tieto podmienky spĺňate môžete využiť ktorýkoľvek bankový úver bez ručenia. V porovnaní s nebankovým je bankový podstatne výhodnejší nakoľko jeho úroky sa pohybujú zväčša do 10 % p.a. ročne. Ďalšou podstatnou výhodou je aj samotný prístup bánk ku klientom, ktorý napríklad z rôznych dôvodov nedokážu včas alebo vôbec splácať úver. V krajnom prípade však podobne ako v prípade nebankových spoločností hrozí až exekúciu majetku.

Úver bez ručenia z nebankovej spoločnosti

Alternatívou k bankovým úverom bez ručenia sú tie z nebankových subjektov, ktoré poskytujú na našom trhu prakticky všetky nebankové spoločnosti. Tie však na rozdiel od bánk ešte rozdeľujú tento úver na niekoľko kategórií, a to napríklad na úver bez ručenia pre nezamestnaných, prípadne na úver bez ručenia bez nahliadania do registra dlžníkov. V takýchto prípadoch sú však tieto úvery podstatne nevýhodnejšie ako bežné nebankové úvery bez ručenia. Preto je potrebné dávať pozor nie len na výšku úroku, ale aj na výšku RPMN (ročná percentuálna miera nákladov).

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..