Študentské pôžičky

V súčasnosti je náš trh skutočne preplnený rôznymi nebankovými, ale aj bankovými inštitúciami, ktoré poskytujú pôžičky rôzneho charakteru. Medzi ne môžeme zaradiť aj študentské pôžičky, ktoré sú špeciálne navrhnuté pre študentov vysokých škôl. Aké konkrétne študentské pôžičky môžete žiadať v prípade, ak navštevujete niektorú univerzitu na Slovensku alebo v zahraničí?

Študentské pôžičky výhodne predovšetkým v bankách

Získať výhodnú pôžičku bez stáleho príjmu je v podstate nemožné. Študentské pôžičky, ktoré poskytuje študentský pôžičkový fond, banky, ale aj nebankové inštitúcie sú však výnimkou. Napriek tomu, že žiadateľ o túto pôžičku nemusí dokladovať svoj stály mesačný príjem, môže dostať veľmi výhodnú, prakticky bezkonkurenčnú pôžičku s najnižším úrokom na trhu. Podmienkou je však ručenie, ktoré je jedným z kritérií pôžičky.

V súčasnosti výhodné študentské pôžičky môžete dostať predovšetkým v študentskom pôžičkovom fonde, ktorý tieto pôžičky poskytuje až do výšky cca 1400 €. Výhodou je skutočne nízke úročenie, ktoré je porovnateľné s hypotekárnymi úvermi na bývanie. Okrem študentského pôžičkového fondu však tieto pôžičky poskytujú aj banky, ktorých je na Slovensku naozaj veľa. Spomenúť môžeme napríklad VUB, OTP banku, či Slovenskú sporiteľnú, ktoré tieto pôžičky poskytujú až do výšky cca 8000 €. Výhodou je taktiež nízke úročenie a možnosť splácania pôžičky po ukončení štúdia. Celková doba splatnosti je zvyčajne 10 rokov, počas ktorých by už študent mal byť pripravený nastúpiť do ostrého života.

Nebankové študentské pôžičky

Obdobne na našom trhu študentské pôžičky poskytujú aj nebankové spoločnosti, ktoré študentom poskytujú pomerne výhodné podmienky, teda aspoň v porovnaní s iostatnými svojimi produktami. Väčšinou však platí, že študentské pôžičky z nebankoviek by ste mali zvážiť, až ako poslednú alternatívu, nakoľko svojimi výhodami neprevyšujú tie bankové.

Študentské pôžičkynajvýhodnejším typom pôžičiek, ktoré majú možnosť využiť všetci vysokoškoláci.

Podmienky pre získanie študentskej pôžičky z nebankovky sú v podstate také isté, ako v prípade predošlých príkladov. Najpodstatnejším kritériom je teda nutnosť byť študentom dennej alebo externej formy štúdia.

2 comments

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..