Študentská pôžička na čokoľvek

Byť študentom je po finančnej stránke častokrát veľmi náročné. Tí šťastnejší si postačia s vreckovým od svojich rodičov, prípadne s nejakou brigádou, ktorá im popri štúdiu hodí nejaké to euro. Ostatní študenti však neraz musia siahnuť aj po pôžičkách, ktoré vedia s prehľadom pokryť základné výdaje, či dokonca všetky poplatky spojené s celým štúdiom. Študentská pôžička je naviac jedným z najvýhodnejších typov pôžičiek, ktoré Vám poskytne dokonca aj banka bez dokladovania príjmu.

Študentská pôžička až do takmer 10 000€

Nájsť dnes poskytovateľa študentskej pôžičky nie je zas také zložité, ako by sa Vám na prvý pohľad mohlo zdať. Jedným z nich je napríklad aj fond na podporu vzdelávania, ktorý vznikol práve z dôvodu poskytovania výhodných štátnych pôžičiek pre študentov denného a externého forma štúdia. Veľmi výhodná je aj celková výšky pôžičky, ktorá závisí od konkrétneho štúdia. Pre študentov I. a II. stupňa je poskytovaná študentská pôžička v rozmedzí 500€ až 2500€. Pre študentov III. stupňa VS je pripravených až celkovo 5 000€ pre každého študenta. Lehota splatnosti sa pohybuje v rozmedzí 5 až 10 rokov, čo znamená, že pôžičku môže študent začať splácať až po ukončení štúdia.

Okrem FNPV môžete študentskú pôžičku žiadať aj v niektorej banke. Tie ju poskytuje za takmer identických podmienok, teda s možnosťou splácania až po ukončení štúdia s lehotou splatnosti 5 až 10 rokov. Maximálna výška pôžička sa líši od banke k banke, väčšinou však presahuje hranicu 5000€ a neraz sa blíži až k hranici 10 000 €, ktoré s prehľadom pokryjú aj finančne náročnejšie štúdium. Výška úrokov je v oboch prípadoch veľmi priaznivá, keďže sa pohybuje v okolí 3 %p.a..

Študentská pôžička z nebankovej spoločnosti

Treťou možnosťou je požiadať o túto pôžičku v niektorej nebankovej spoločnosti. Tie ich poskytujú všetkých študentom denného a externého štúdia VS aj s možnosťou splácania až po ukončení štúdia. Nevýhodou však je o čosi vyšší úrok.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..