SMS pôžičky

Éra smartfónov pohltila mnohých z nás. Mobily však môžeme využiť na viacero možností ako je napríklad aj žiadosť o rýchly úver. SMS pôžičky dnes môžete získať odoslaním krátkej sms správy, peniaze na účte máte prakticky ihneď po odoslaní žiadosti. Kto SMS pôžičky poskytuje?

SMS pôžičky väčšinou v nebankových spoločnostiach

SMS pôžičky nie sú na našom trhu ničím novým a nezvyčajným. Tento fenomén využili už mnohí Slováci, ktorí hľadali rýchly spôsob ako získať peniaze. Tento expresný spotrebiteľský úver poskytujú viaceré nebankové spoločnosti ako creditONE, SMScredit, Ferratum, ale aj rôzne menšie spoločnosti. SMS pôžičky sú poskytované len v obmedzenej výške, všeobecne ide o sumu do niekoľko stoviek euro.

Tento typ pôžičky však poskytuje v súčasnosti aj jedna banková spoločnosť, Poštová banka. SMS pôžičky od Poštovej banky sa prakticky ničím nelíšia od tých nebankových, či už sa jedná o výšku poskytnutej sumy, doby splatnosti alebo výšky úroku. SMS pôžičky vo všetkých prípadoch sú poskytované cez SMS správu, v ktorej stačí uviesť Vaše meno, bydlisko, dátum narodenia, číslo účtu a číslo občianskeho preukazu. V prípade kladného posúdenia žiadosti, Vám spoločnosť odošle peniaze na účet prakticky ihneď.

Aké sú nevýhody SMS pôžičky

Nebankové pôžičky so sebou väčšinou prinášajú rôzne nevýhody, ktoré sú odlišné ako v prípade poskytnutia pôžičky v banke. SMS pôžičky nie sú výnimkou. Asi najväčšou nevýhodou SMS pôžičky je výška úroku, ktorý sa pohybuje na hranici až do 30%, prípadne viac. Úrok väčšinou býva započítaný už po odoslaní platby, keď Vám spoločnosť z celkovej sumy odpočíta ako úrok určité percento podľa zmluvných podmienok spoločnosti.

Peniaze z SMS pôžičku môžete získať prakticky ihneď. Stačí odoslať jednoduchú žiadosť cez SMS správu.

Ďalšou nevýhodou je krátka doba splatnosti, ktorá sa pohybuje v rozmedzí niekoľkých týždňov. So všetkými nevýhodami však veľa klientov vopred počíta, preto ich ani nízka maximálna výška SMS pôžičky neprekvapí.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..