Pôžičky na zmenku

Súčasný trh s pôžičkami je na Slovensku pomerne bohatý. V súčasnej dobe je možné získať pôžičku aj bez toho, aby ste boli zamestnaný. Pôžičky na zmenku sú jednou z možností, ako získať úver aj bez dokladovania príjmu. Aké sú nevýhody pôžičky na zmenku?

Pôžičky na zmenku – rýchle, ale rizikové

Pôžičky na zmenku nie sú vo svete ničím ojedinelým. Tento typ pôžičky je známy prakticky už od prvej zmienky o pôžičke v histórií.  V súčasnosti síce nie je tak využívaný, no nie je ani ničím výnimočným. Pôžičky na zmenku poskytujú väčšinou len nebankové spoločnosti alebo jednotlivci. Pôžičky na zmenku sú poskytované prakticky v neobmedzenej výške, ktorá samozrejme závisí od istiny v zmenke.

Pôžičky na zmenku sú istým rizikom, dá sa povedať len pre dlžníka. Nakoľko zmenka je papier, v ktorom sa dlžník jasne podpisuje, že ak nie je schopný platiť riadne splácanie pôžičky, má prakticky veriteľ už od prvej chvíle vyhrané. Do zmenky môže dlžník zapísať prakticky čokoľvek s čím súhlasí spoločnosť, či veriteľ, ktorý pôžičky na zmenku poskytuje. Väčšinou sa jedná o rôzne cennosti, či dokonca nehnuteľnosti.

Pôžičky na zmenku – nevýhodné úroky a riziko pre chudobných

Pôžičky na zmenku sú možno najrizikovejšou pôžičkou, akú môže žiadateľ žiadať. Ako sme spomínali, v prípade riadneho nesplácania pôžičky, môže dlžník prísť dokonca o nehnuteľnosť, ak ju do zmenky uvediete. S určitosťou teda pôžičky na zmenku nie sú vhodné pre ľudí, ktorí hľadajú možnosť, ako sa rýchlo dostať z finančných ťažkostí, prípadne pre ľudí, ktorí si nie sú istí, že dokážu riadne splácať pôžičku.

Pôžičky na zmenky môžte žiadať kedykoľvek, ak máte možnosť dať do zmenky nejaký Váš cenný majetok. Dávajte si však pozor na podvodné firmy, či riadne nesplácanie tohto úveru.

Ďalšou nevýhodou pôžičky na zmenku sú aj úroky. Tie sa pohybujú vysoko nad bežne odporúčanou výškou úroku, u niektorých spoločností môžete z toho dôvodu preplatiť aj viac ako 100% dlžnej sumy v priebehu jedného roka. Okrem toho si dávajte pozor na neoverené spoločnosti, ak sa už rozhodnete využiť tento úver.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..