Pôžičky bez ručiteľa

Pôžičky bez ručiteľa sú typom bezúčelových prípadne účelových pôžičiek, kde k žiadosti banky alebo nebankové spoločnosti od klienta nevyžadujú ručenie treťou osobou alebo nehnuteľnosťou. Pôžičky bez ručiteľa sú pomerne obľúbeným finančným produktom, ktorý často využívajú predovšetkým ľudia, ktorí si potrebujú požičať peniaze narýchlo a bez dodatočného papierovania.

Pôžičky bez ručiteľa kto ich poskytuje

Pôžičky bez ručiteľa v súčasnosti poskytujú predovšetkým menšie nebankové spoločnosti, ktoré sa zameriavajú na poskytovanie menších pôžičiek. Pôžičky bez ručiteľa však poskytujú aj banky, ktoré však od klientov vyžadujú dokladovanie stáleho mesačného príjmu. Okrem toho banky zväčša úvery bez ručiteľa poskytujú v obmedzenej hranici.

Získať pôžičky bez ručiteľa nie je vôbec náročné. Ideálne možnosť ako získať výhodne pôžičku bez ručiteľa je podanie žiadosti o úver do niektorej bankovej spoločnosti. Tie poskytujú pôžičky bez ručiteľa v pomerne výhodnej úrokovej miere, ktorá štandardne nepresahuje hranicu 10 % p.a. ročne. Nebankové spoločnosti naproti tomu však poskytujú pôžičky aj nezamestnaným, ktorí môžu získať úver až do výšky cca 1000 € bez ručenia a bez dokladovania príjmu. Nevýhodou je však vyššia úroková miera.

Ako získať pôžičky bez ručiteľa a aké sú ich nevýhody

K získaniu pôžičky bez ručiteľa potrebujete v prvom rade bankový účet. Ďalšou podmienkou bánk a nebankoviek je vek 18 rokov a trvalý pobyt v Slovenskej republike. V prípade bánk je taktiež podmienkou aj dokladovanie stáleho príjmu. V prípade kladného vyhodnotenia žiadosti Vám banky alebo nebankové spoločnosti peniaze odošlú vždy na Váš bankový účet v časovom horizonte podľa zmluvných podmienok.

Pôžička bez ručiteľa patrí medzi obľúbené bankové, ale aj nebankové produkty.

Nevýhodou je vyššia úroková miera. V bankách je niekoľko typov úverov, ktoré sú podstatne výhodnejšie ako pôžičky bez ručiteľa. Úroková sadzba je síce o čosi nižšia ako v nebankových spoločnostiach, no v porovnaní s úvermi s ručením je podstatne vyššia. V nebankových spoločnostiach sú všeobecne nevýhodnejšie pôžičky ako v bankách, u pôžičky bez ručiteľa toto pravidlo platí samozrejme taktiež. Výška úrokov je v prípade nebankových spoločností vo výške cca 10% až 100% p.a. ročne. Z toho dôvodu, ak sa už rozhodnete pre pôžičky bez ručiteľa v nebankových spoločnostiach, navštívte skôr väčšiu nebankovú spoločnosť, kde sú podmienky častokrát výhodnejšie ako v menších nebankových spoločnostiach, ktoré sú na trhu nováčikmi.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..