Pôžičky bez ručiteľa na čokoľvek

Pôžičky bez ručiteľa nie sú na trhu s pôžičkami ničím výnimočným, skôr naopak. Pôžičky bez ručiteľa sú dnes vôbec najobľúbenejšou formou bankových a nebankových úverov, ktoré môžu žiadať všetci občania Slovenskej republiky. Aké konkrétne podmienky treba spĺňať pre získanie takejto pôžičky?

Pôžičky bez ručiteľa v banke

Pôžičky bez ručiteľa sú jedným z najobľúbenejších bankových produktov vôbec. Medzi hlavné výhody, ktoré lákajú mnohých klientov bánk patrí samozrejme aj to, že k pôžičke nepotrebujete žiadne ručenie. Ostatne je však veľkým plusom týchto pôžičiek stále dobrá úroková sadzba, ktorá by väčšinou nemala presahovať hranicu 10 %. Nakoľko je bankový trh na Slovensku skutočne preplnený, žiadatelia si môžu vyberať z rôzne výhodných ponúk. K získaniu pôžičky bez ručiteľa v banke potrebujete spĺňať niekoľko kritérií, medzi ktoré patrí napríklad nutnosť dokladovať stály mesačný príjem, stály pobyt na Slovensku a v niektorých bankách aj podmienka mať vlastný účet. Našťastie v súčasnosti mnohé banky posledné kritérium nevyžadujú, vďaka čomu môžete neraz žiadať o pôžičku v konkrétnej banke, napriek tomu, že ste klientom inej banky. Výška pôžičky sa v bankách pohybuje na podstatne flexibilnejšej úrovni, preto neraz môžete žiadať o pôžičku už od 500 € až do 25000 €. Okrem toho však nesmieme zabudnúť ani na súčasný trend online pôžičiek, ktorým sa nevyhli ani banky.

Pôžičky bez ručiteľa v nebankových subjektoch

Pôžičky v nebankových subjektoch prinášajú niekoľko výhod, ale aj negatív v porovnaní s bankovými pôžičkami. Medzi výhody môžeme zaradiť lepšiu dostupnosť, či častokrát expresnú dĺžku trvania overenia žiadosti. Podmienky pre získanie tejto pôžičky sa až na pár detailov oproti bankám nemenia.

Pôžičky bez ručiteľa poskytujú bankové a aj nebankové spoločnosti.

Medzi nevýhody pôžičky bez ručiteľa v nebankových subjektoch patrí predovšetkým vyššia úroková miera. Nesmieme však zabudnúť ani na veľké nebankové subjekty, ktoré neraz ponúkajú porovnateľné podmienky s bankami, z čoho vyplýva, že výška úrokov medzu bankami a nebankovkami je častokrát diskutabilná. Žiaľ, na trhu je však aj množstvo menších nebankoviek, ktoré častokrát hraničia s úžerou.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..