Pôžičky pre živnostníkov

Patríte medzi SZČO alebo sa v blízkej budúcnosti plánujete stať živnostníkom? Ak áno, určite ste premýšľali nad tým, ako získať financie na rozbehnutie podnikania. Ako živnostník máte práve získať pomerne výhodne pôžičky pre živnostníkov, ktoré poskytujú nebankové, bankové inštitúcie, dokonca aj štát. Ako a kde získať pôžičky pre živnostníkov sa dočítate v článku.

Pôžičky pre živnostníkov – výhodná ponuka štátu

Pôžičky pre živnostníkov ponúka okrem súkromných spoločností aj Slovenská záručná a rozvojová banka. Túto pôžičku má možnosť raz využiť každý živnostník, ktorý oficiálne podniká na Slovensku. Pôžičky pre živnostníkov od tejto štátnej spoločnosti sú poskytované aj živnostníkom, ktorý by inak neuspeli v banke, z dôvodu nesplnenia podmienok zábezpeky pôžičky. Táto pôžička je teda dostupná aj pre malých podnikateľov, ktorí nechcú alebo nemôžu ručiť túto pôžičku nehnuteľnosťou. Výška pôžičky sa pohybuje až do niekoľkých tisíc euro, so splatnosťou až 10 rokov.

Druhá možnosť je využiť pôžičku od akejkoľvek bankovej spoločnosti. Banky klientom, ktorí sú SZČO ponúkajú pomerne výhodné bezúčelové úvery, so splatnosťou niekoľko rokov. Výška pôžičky závisí od bonity klienta. Teda, ak máte možnosť zabezpečiť pôžičky pre živnostníkov v banke nehnuteľnosťou, výška pôžičky môže dosahovať až niekoľko desiatok, či státisíc euro. Na druhej strane, ak neplánujte alebo jednoducho len nechcete pôžičku zabezpečiť nehnuteľnosťou, banka Vám v tomto prípade ponúkne s najväčšou pravdepodobnosťou o čosi nevýhodnejšiu pôžičku a s obmedzenou výškou financií.

Pôžičky pre živnostníkov sú dostupné aj v nebankových spoločnostiach

Pôžičky pre živnostníkov môžete získať aj v nebankovej inštitúcií. Mnohé nebankové spoločnosti Vám dokážu ponúknuť pomerne výhodný finančný produkt s dobou splatnosti až niekoľko rokov. Veľmi veľkou výhodou nebankových spoločností je, že pôžičky pre živnostníkov poskytujú aj v nižšej hranici. Teda, ak patríte medzi živnostníkov, ktorí si občas potrebujú požičať nižšiu sumu financií, nebankové subjekty Vám určite vyhovejú.

Ste živnostník a potrebujete peniaze na rozbehnutie podnikania? Využite aj vy pôžičky pre živnostníkov.

Nebankové spoločnosti však poskytujú aj pôžičky pre živnostníkov do hranice niekoľko desiatok a viac tisíc eur. V tomto prípade však musíte počítať s pomerne prísnejšími podmienkami poskytnutia tohto úveru, ako je napríklad ručenie nehnuteľnosťou. Nebankové spoločnosti pôžičky pre živnostníkov poskytujú aj ľudom, ktorí sú zapísaný v registri dlžníkov, ktorí by inak neuspeli so svojou žiadosťou v banke. Na druhej strane sú však pôžičky pre živnostníkov od nebankových spoločností nevýhodnejšie ako od bánk a štátu.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..