Pôžičky pre študentov

Pôžičky pre študentov poskytuje niekoľko bankových a nebankových spoločností. Ak aj vy patríte medzi študentov, ktorým chýbajú potrebné financie k úspešnému štúdiu vysokej školy, tak by ste s určitosťou mali zvážiť práve pôžičky pre študentov, ktoré môžete splácať až po škole.

Pôžičky pre študentov cez ŠPF a banku

Pôžičky pre študentov poskytuje aj jedna štátna inštitúcia, ktorá týmto štýlom pomáha nejednému študentovi zvládnuť finančné náročné štúdium. Maximálna výšky pôžičky od študentského pôžičkového fondu nie je síce nijak závratná, napriek tomu však suma 1328 € dokáže veľmi dobre pokryť mnohé náklady počas celého štúdia. Pôžička od ŠPF je naviac poskytovaná s prijateľným úrokom 3  % p.a. a možnosťou poistenia v prípade nesplácania. Veľkým plusom je hlavne to, že pôžičku môžete splácať až po ukončení štúdia, v čase keď už budete zárobkovo činný.

Druhou, prijateľnou možnosťou, kde požiadať o pôžičku pre študenta sú banky. Tie poskytujú pôžičky pre študentov až do výšky cca 10 000€ s lehotou splatnosti maximálne 10 rokov. K získaniu tejto pôžičky však banky od študentov vyžadujú aj ručiteľa, ideálne podľa zákona jeden z rodičov, ktorý má samozrejme aj stály mesačný príjem. Nárok na túto zvýhodnenú pôžičku majú všetci študenti externej a dennej formy štúdia na Vysokej škole.

Nebankové pôžičky pre študentov

Treťou, o čosi menej populárnou  formou pôžičky pre študentov sú nebankové pôžičky pre študentov, ktoré poskytujú vybrané nebankové subjekty. V podstate rozdiel medzi bankovou a nebankovou pôžičkou pre študenta nie je, aspoň čo sa týka úrokov. Nebankové pôžičky pre študentov sú totiž podstatne nevýhodnejšie ako tie z ŠPF alebo z banky.

Pôžičky pre študentov môžete žiadať aj vy pokiaľ navštevujete dennú alebo externú formu štúdia vysokej školy.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..