Pôžičky pre podnikateľov

Podnikáte avšak postrádate potrebný prísun kapitálu pre správne fungovanie Vašej firmy? V tom prípade by ste možno mali zvážiť aj vy tzv. pôžičky pre podnikateľov, ktoré sú určené práve pre malé a stredné-malé firmy. Z týchto finančných prostriedkov môžete pre Vašu firmu kúpiť všetko potrebné, načo Vám Vaše úspory nestačia, naviac s veľmi výhodným úrokom. Kde takúto pôžičku môžete dostať?

Pôžičky pre podnikateľov od štátu

Ak netušíte, tak aj štát prostredníctvom Národnej agentúry pre rozvoj malého a stredného podnikania umožňuje konateľom firiem využiť možnosť si vziať výhodný úver až do výšky 50 000 €. Táto pôžička patrí v súčasnosti medzi najvýhodnejšiu na trhu, vďaka čomu môžete investovať niekoľko desiatok tisíc euro bez toho, aby ste v budúcnosti nevýhodne preplatili túto pôžičku. Pre získanie tejto pôžičky však musíte spĺňať niekoľko kritérií. Veľmi podstatným z nich je napríklad aj to, že Vaša spoločnosť nesmie zamestnávať viac ako 50 zamestnancov, v opačnom prípade táto pôžička pre Vás nie je vhodná.

Pôžičky pre podnikateľov od bankových spoločností bez obmedzenia

Ak nepochodíte so svojou ponukou u vyššie spomínanej Národnej agentúry pre rozvoj malého a stredného podnikania, tak jednou z možností je využiť pomerne výhodný úver z niektorej bankovej spoločnosti sídliacej na Slovensku. Tie poskytujú pôžičky pre podnikateľov so zabezpečením nehnuteľnosti až do výšky cca 250 000 € a viac všetkým spoločnostiam, ktoré splnia všetky kritéria pre zisk tejto pôžičky. Na rozdiel od NARMSP však banky neposkytujú pôžičky na základe počtu zamestnancov, preto sú možnosti podstatne širšie.

Pôžičky pre podnikateľov od nebankových spoločností

Treťou, no najmenej výhodnou možnosťou ako získať pôžičku pre Vašu firmu sú pôžičky pre podnikateľov z nebankových spoločností, ktorých je na Slovensku skutočne veľa. Tie poskytujú tieto pôžičky v rôznej výške, avšak za podstatne nevýhodnejších podmienok ako NARMSP a banky. Preto je vhodné dobre zvážiť všetky rizika a pozitíva, ktoré by mohli pre Vašu spoločnosť priniesť.

 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..