Pôžičky pre nezamestnaných

Ak ste nezamestnaný s určitosťou zabudnite, že Vám banka schváli pôžičku. Žiaľ, keďže nezamestnaní ľudia nemajú ako dokladovať stály príjem, pôžičku im neposkytnú ani väčšie nebankové spoločnosti, ktoré majú pri schvaľovaní pôžičiek takmer identické podmienky ako banky. Pôžičky pre nezamestnaných je však možné získať u niektorých nebankových spoločností, ktoré sa na tento druh pôžičky špecializujú. Pôžičky pre nezamestnaných však môžu mnohým ešte zhoršiť finančnú situáciu, dám Vám pár tipov ako si požičať výhodne a bezpečne.

Pôžičky pre nezamestnaných len v nebankových spoločnostiach

Pôžičky pre nezamestnaných v súčasnej dobe poskytuje hneď niekoľko nebankových spoločností. Z toho dôvodu je možné porovnávať tento typ pôžičky u viacerých poskytovateľov úveru pre nezamestnaných. Pôžičky pre nezamestnaných bývajú poskytované zväčša v nižšej výške, nakoľko pre nebankové spoločnosti ide o veľmi rizikový obchod.

Nebankové spoločnosti pôžičky pre nezamestnaných poskytujú aj vo vyššej výške. V tomto prípade však klient môže naraziť na prísnejšie podmienky ako v prípade, ak žiada pôžičku do niekoľko stoviek eur. S veľkou pravdepodobnosťou v prípade, ak budete žiadať pôžičku pre nezamestnaných do výšky niekoľko tisíc eur od Vás bude spoločnosť žiadať ručenie nehnuteľnosťou. Z tohto dôvodu, ak sa už rozhodnete pre pôžičku tohto typu do niekoľko tisíc eur, vopred si zistite o spoločnosti viac informácií výšku úrokov, RPMN, časť zmluvy, kde sa píše o prípadnej neschopnosti splácania a podobne.

Pôžičky pre nezamestnaných s vyššou úrokovou mierou

Pôžičky pre nezamestnaných majú veľmi málo pozitív. Ak pominieme ochotu spoločností poskytnúť úver klientom bez potvrdenia o stálom príjme, či rýchlosti overenia žiadosti, nenájdeme na tomto druhu pôžičky veľa pozitív, ktoré by nás oslovili. Častokrát však pôžičky pre nezamestnaných môžu ľudom zlepšiť ich ekonomickú situáciu., či už v krátkodobom, ale aj dlhodobom horizonte.

Medzi nevýhody pôžičky pre nezamestnaných naopak môžeme zaradiť toho podstatne viac. S určitosťou sa musíte pripraviť na vyššiu úrokovú mieru, ručenie nehnuteľnosťou v prípade žiadosti o vyššiu sumu alebo až “likvidačné“ body v zmluvách, ktoré sa týkajú prípadného nesplácania pôžičky. Z toho dôvodu pôžičky pre nezamestnaných odporúčame až ako posledné riešenie Vašich finančných problémov.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..