Pôžičky pre dôchodcov

Pôžičky pre dôchodcov sú špeciálnym typom úveru, ktoré poskytujú banky a nebankové spoločnosti ľudom, ktorý poberajú stály mesačný starobný dôchodok. Pôžičky pre dôchodcov  môžu žiadať teda všetci seniori, ktorí tento dôchodok v pravidelnom mesačnom intervale dostávajú-

Pôžičky pre dôchodcov v obmedzenej výške

Pôžička pre dôchodcov je dostupné všetkým občanom Slovenskej republiky, ktorí spĺňajú určité kritéria. V prvom rade to je, ako sme spomínali pravidelné poberanie starobného dôchodku, vek žiadateľa, ktorý väčšinou nesmie prekročiť určitú hranicu a v neposlednej rade aj v určitých prípadoch a bonitu žiadateľa, ktorý môže v určitých prípadoch dostať výhodnú pôžičku tohto typu za predpokladu, že je ochotný tento úver ručiť vlastnou nehnuteľnosťou. Samozrejme, táto podmienka nie je v žiadnej banke a ani nebankovke povinná, preto je možné požiadať o pôžičky pre dôchodcov za prípadu, že nie ste ochotný pôžičku ručiť nehnuteľnosťou.

K získaniu potrebujete okrem vyššie spomínaných bodov aj vyplniť samotný formulár k tejto pôžičke. Väčšina z Vás dá prednosť pravdepodobne žiadosti o pôžičky pre dôchodcov priamo na pobočke banky alebo nebankovky, tí “modernejší“ však môžu o túto pôžičku žiadať aj z pohodlia domovu, cez konkrétny online formulár spoločnosti. V prípade splnenia kritérií, žiadateľ väčšinou obdrží celú výšku pôžičky na svoj bankový účet do niekoľkých hodín, či dní.

Pôžičky pre dôchodcov – načo si konkrétne treba dávať pozor?

Každý dôchodca môže stratiť svoj dôchodok jedine v prípade smrti. Z toho dôvodu Vám odporúčame využiť poistenie v prípade úmrtia, ktoré poskytujú všetky banky, ale aj serióznejšie nebankovky. Okrem toho si treba dávať pozor aj na rôzne nebankové subjekty, ktoré častokrát nie úplne dobre informovaných dôchodcov dokážu dostať do naozaj veľkých problémov.

Vo väčšine prípade však platí, že banky, či seriózne nebankovky Vám dokážu poskytnúť výhodné pôžičky pre dôchodcov v prípade, že neprekročíte vekovú hranicu 65 rokov. Výber konkrétnych pôžičiek pre dôchodcov od bánk a nebankových subjektov je našťastie na našom trhu skutočne bohatý, preto si môžete vybrať z naozaj pestrej ponuky.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..