Pôžičky bez potvrdenia príjmu

Pôžičky bez potvrdenia príjmu sú typom pôžičky, pri ktorom  nie je potrebné zo strany žiadateľa dokladovať veriteľovi(banke, nebankovke) stály mesačný príjem. Pôžičky bez potvrdenia príjmu sú pomerne bežne využívaným typom nebankovej pôžičky, v určitých prípadoch ich však poskytujú svojím klientom aj banky.

Pôžičky bez potvrdenia príjmu – pre koho sú určené?

Všeobecne pre všetkých, konkrétnejšie však len pre ľudí, ktorí nemajú možnosť dokladovať svoj stály mesačný príjem, prípadne pre ľudí, ktorí majú nízky mesačný príjem alebo živnosť, ktorá im podľa daňového priznania prináša len malý alebo žiaden príjem. Pôžičky bez potvrdenia príjmu sú preto vhodné aj pre ľudí, ktorí síce môžu mať trvalý mesačný príjem, avšak jeho výšku spoločnosti nedokážu dokladovať.

Pôžičky bez potvrdenia príjmu sú najme dostupné v nebankových spoločnostiach, ktoré ich poskytujú bez ručenia nehnuteľnosti do výšky približne 5000€. Avšak to neznamená, že v prípade nesplnenia záväzkov Vás o Vašu nehnuteľnosť spoločnosť nemôže obrať. Preto, ak váhate nad týmto typom pôžičky, volte skôr menšiu výšku pôžičky bez potvrdenia príjmu alebo tzv. mini pôžičky, ktoré poskytuje napríklad CreditONE, Pôžičkomat alebo SMScredits. Všetky tieto pôžičky naviac môžete vybaviť z pohodlia domova, čo Vám tak ušetrí množstvo času a starostí.

Pôžičky bez potvrdenia príjmu – výhody a nevýhody

Pôžičky bez potvrdenia príjmu sú vysoko rizikovým typom pôžičky, čo mnohí klienti často krát ignorujú. Pod prívlastkom vysoko rizikový typ pôžičky si musíte predstaviť typ finančného produktu, ktorý prináša na jednej strane niekoľko výhod, na druhej strane je však pre jednu stranu pomerne nebezpečnou investíciou. Preto, ak si nie ste istý, že by ste dokázali pravidelne splácať pôžičku, určite sa jej vyhnite. Inak riskujete možnosť, že sa dostanete do pomerne veľkých finančných problémov.

Ak by sme mali zhrnúť všetky pozitíva a negatíva, tak medzi kladné stránky pôžičky bez potvrdenia príjmu by sme zaradili rýchlosť overenia žiadosti, jednoduchú žiadosť, ktorej vyplnenie Vám nezaberie viac ako niekoľko minút. Medzi negatívne stránky by sme zasa mohli zaradiť vyššiu úrokovú sadzbu, vyššiu RPMN a pomerne vysoké penále za omeškanie splátky.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..