Pôžičky na počkanie

Ak ste v situácií, keď si potrebujte nutne požičať peniaze, s veľkou pravdepodobnosťou nebudete mať chuť riešiť rôzne papiarovačky. Jednou z možností sú pôžičky na počkanie, ktoré poskytujú prevažne nebankové spoločnosti. Výhodou pôžičky na počkanie je predovšetkým rýchlosť schvaľovacieho procesu, ktorá netrvá viac ako niekoľko 24 hodín.

Pôžičky na počkanie v banke

Väčšina z nás banky označuje za jedny z najbyrokratickejších inštitúcií vôbec. Napriek tejto nálepke, však banky v súčasnosti už mnohým svojím klientom umožňujú poskytnúť pôžičku na počkanie, ktorú môžete naviac získať za pomerne priaznivých úrokových podmienok. Medzi takéto banky môžeme zaradiť aj bankovú spoločnosť Zuno, ktorá svojím klientom poskytujú online pôžičky už do niekoľkých hodín od odoslania žiadosti. Pôžičky na počkanie sú však dostupné aj v iných bankách, ktoré aktívne pôsobia na našom trhu.

K získaniu pôžičky na počkanie z banky budete potrebovať spĺňať niekoľko kritérií, ktoré sú identické s tými, ktoré by ste museli splniť pri žiadosti o bežný typ pôžičky. Konkrétne ide o dokladovanie stáleho mesačného príjmu, čistý register dlžníkov a v neposlednom rade aj vyplnenie formuláru, ku ktorému doložíte Vaše údaje a doklady totožnosti. V prípade kladného schválenia žiadosti, môžete mať všetky finančné prostriedky na účte do 24 hodín.

Pôžičky na počkanie v nebankových inštitúciách

Podstatne známejšie sú v tomto smere nebankové spoločnosti, ktoré poskytujú prakticky komukoľvek pôžičky na počkanie. Pôžičky na počkanie z nebankovej inštitúcie tak môže získať aj človek so zápisom v registri dlžníkov, klient ktorý nedokáže dokladovať svoj stály mesačný príjem alebo žiadateľ, ktorý nespĺňa niektorú podmienku pre schválenie pôžičky na počkanie v banke.

Výška pôžičky na počkanie v nebankovkách je zväčša v podstatne nižšej hranici ako v bankách, všeobecne neprekračuje ani hranicu 1000 €. Menšie nebankové spoločnosti poskytujú pôžičky na počkanie do výšky cca 350 – 500 €, väčšie nebankovky zasa za prípadu, že klient splní všetky kritéria pre schválenie pôžičky sumu až do cca 10 000 €. Nevýhodou pôžičky na počkanie z nebankovky je predovšetkým vyššia úroková sadzba a vyššia RPMN.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..