Pôžičky na Slovensku

Pôžičky na Slovensku dlhodobo poskytujú banky, ale aj nebankové spoločnosti, ktoré tiež dopĺňajú i súkromné osoby, ktorých služby však príliš veľa ľudí nevyužíva. Pôžičky na Slovensku sa tak všeobecne prakticky ničím nelíšia s pôžičkami v iných štátoch Európy, ale aj sveta. Aké poznáme typy pôžičiek, ktoré poskytujú banky a nebankové spoločnosti na našom trhu?

Pôžičky na Slovensku sú výhodné najmä z bánk

Asi každý človek, ktorý raz prišiel do styku s bankou a nebankovou spoločnosťou vie, že bankové subjekty poskytujú svoje pôžičky za podstatne priatelenejších podmienok ako banky. Dôvodov prečo tomu tak je hneď niekoľko. Samotné bankové spoločnosti, ktorých je na Slovensku hneď niekoľko poskytujú niekoľko typov pôžičiek. Tie môžeme zhrnúť do dvoch kategórií a to pôžičky bezúčelové a pôžičky účelové. Pôžičky na Slovensku, ktoré poskytujú banky na čokoľvek sú dlhodobo najvyužívanejším bankovým produktom na trhu, čo súvisí predovšetkým s nižšou mierou byrokracie ako v prípade účelových pôžičiek. Na druhej strane je však potrebné podotknúť, že účelové pôžičky sú dlhodobo výhodnejšie ako bezúčelové spotrebné úvery.

Pôžičky na Slovensku z bankových subjektov svojimi službami nijak nezaostávajú ani za modernými zahraničnými bankami o čom svedčí i možnosť získať bankový úver z pohodlia Vášho domova. V súčasnosti online pôžičky poskytujú len tri bankové subjekty a to mBank, VUB, ZUNO bank.

Pôžičky na Slovensku z nebankových subjektov

Alternatívou k bankovým pôžičkám môžeme označiť tie z nebankových subjektov. Pôžičky na Slovensku z nebankových subjektov sú poskytované v každej nebankovej spoločnosti, ktorých je na Slovensku veľmi veľa. Výhodou nebankový subjektov je bez pochyby nižšia byrokracia v porovnaní s nebankovými spoločnosťami. Na druhej strane sú však pôžičky z nebankových spoločností podstatne nevýhodnejšie ako tie z bankových subjektov

 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..