Pôžičky bez dokladovania príjmu

Pôžičky bez dokladovania príjmu nie sú ničím novým. Tieto pôžičky ponúkajú zväčša nebankové spoločnosti, bez problémov však nájdete aj niektoré banky, ktoré tento typ pôžičky poskytujú. Aké podmienky treba spĺňať a aké nevýhody majú pôžičky bez dokladovania príjmu.

Pôžičky bez dokladovania príjmu do akejkoľvek výšky

Pôžičky bez dokladovania príjmu sú typ úveru, ktorý je vhodný pre ľudí, ktorí nemajú stály mesačný príjem, ako napríklad ľudia pracujúci na dohodu, či ľudia, ktorí poberajú sociálne dávky počas toho, ako sú nezamestnaní. Pôžičky pre nezamestnaných poskytujú viaceré nebankové spoločnosti a aj banky. Výška pôžičky bez dokladovania príjmu závisí od istiny, ktorú klient je ochotný ponúknuť ako ručenie pôžičky. Vo väčšine prípadov ide o nehnuteľnosť.

Pôžičky bez dokladovania príjmu sú však poskytované aj bez ručenia. Takéto pôžičky však zväčša poskytujú len nebankové spoločnosti, a to do niekoľko stoviek eur. Takéto krátke, malé úvery sú vhodné skôr na krátkodobé riešenie finančných problémov. Ak si však plánujete požičať aj napriek tomu, že nemáte, ako potvrdiť stály mesačný príjem, musíte zväčša založiť nehnuteľnosť. Táto možnosť je pomerne riziková, ak si nie ste istý, že ste schopný pôžičku pravidelne splácať.

Pôžičky bez dokladovania príjmu – podmienky a nevýhody

V prípade, ak sa rozhodnete žiadať o pôžičky bez dokladovania príjmu môžete si vybrať ponuky bánk alebo nebankoviek. V prvom prípade, banky od Vás zväčša budú žiadať ako istinu nehnuteľnosť, v druhom prípade niektoré nebankové spoločnosti poskytujú pôžičku aj bez istiny. Okrem toho je podmienkou vek nad 18 rokov, adresa stáleho bydliska na Slovensku a vlastný bankový účet a doklady totožnosti.

Pôžičky bez dokladovania príjmu poskytujú bankové a nebankové spoločnosti. Pôžičky bez príjmu sú dostupné aj bez ručenia nehnuteľnosťou.

Pôžičky bez dokladovania príjmu môžu byť pre niektorých ľudí veľmi nebezpečné. Ako sme spomínali, tento typ pôžičky je v prípade, ak žiadate o vyššiu sumu poskytovaný len v prípade, ak založíte nehnuteľnosť. Preto v prípade, ak si nie ste istý, že dokážete splácať túto pôžičku, premýšľajte nad menšou sumou bez ručenia. Ďalšou nevýhodou je aj o čosi vyšší úrok ako v prípade bežného spotrebného úveru, či vyššie penále za omeškanie splátky.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..