Pôžičky bez ručenia

Pôžičky bez ručiteľa sú dnes najbežnejšie využívané bankové, ale aj nebankové typy pôžičiek, ktoré môžete získať až do výšky niekoľko tisíc euro. Pôžičky bez ručenia sa ešte delia aj na niekoľko typov ako napríklad pôžičky bez ručenia pre nezamestnaných, prípadne pôžičky bez ručenia bez nahľadania do registra dlžníkov. V bankách sú však všeobecne dostupné tieto pôžičky len ľudom so stálym mesačným príjmom.

Pôžičky bez ručenia v bankách

Vôbec najvýhodnejšie sú pôžičky bez ručenia z bánk, ktoré tieto pôžičky poskytujú svojím stálym, ale aj novým klientom. Pre ich získanie treba samozrejme spĺňať niekoľko kritérií. Konkrétne musíte mať viac ako 18 rokov, stály mesačný príjem, trvalý pobyt v SR a čistý register dlžníkov. Maximálna výška pôžičky bez ručenia z bánk sa zväčša pohybuje v rozmedzí niekoľko tisíc eur, keďže konkrétnu výšku určuje každá banka sama.

Pôžičky bez ručenia v nebankových subjektoch

Alternatívou k pôžičkám bez ručenia z bánk sú tie z nebankových subjektov, ktoré môžete získať až do výšky niekoľko tisíc euro. Na rozdiel od bánk však nebankové subjekty poskytujú tieto pôžičky aj klientom, ktorí nemajú napríklad stály mesačný príjem, zápis v registri dlžníkov a podobne. V takýchto prípadoch sú však aj nebankové subjekty opatrné a preto väčšinou takýmto klientom poskytujú nevýhodné pôžičky s maximálnou výškou niekoľko stoviek, či pár tisíc euro. Okrem toho nebankové subjekty neraz skrývajú rôzne poplatky, o ktorých klient pri podpise zmluvy ani nevie. Z toho dôvodu Vám odporúčame si dôkladne preštudovať zmluvu medzi Vami a spoločnosťou, od ktorej si chcete požičať financie na akýkoľvek účel.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..