Pôžička z banky

Potrebujete si nutne požičať niekoľko tisíc euro bez prehnaného navýšenia? Tak v tom prípade je pre Vás ideálnym riešením pôžička z banky, ktorá je poskytovaná každou bankovou spoločnosťou sídliacou na Slovensku. Aké dnes poznáme pôžičky z banky a aké sú jej výhody, či nevýhody sa dočítate v článku.

Pôžička z banky na čokoľvek

Tak ako nebankové subjekty, tak aj banky svojím klientom umožňujú si vziať pôžičku na čokoľvek, teda pôžičku z ktorej využitie finančných prostriedkov nebudú musieť dokladovať. V bankách je dnes hneď niekoľko takýchto pôžičiek, takže výber je skutočne široký. Pôžička z banky na čokoľvek je väčšinou poskytovaná až do výšky niekoľko tisíc euro s lehotou splatnosti niekoľko rokov.

K jej získaniu však budete potrebovať spĺňať niekoľko kritérií. Konkrétne musíte mať viac ako 18 rokov, stály mesačný príjem, trvalý pobyt v SR a čistý register dlžníkov. V prípade, ak tieto kritéria spĺňate väčšina bánk by Vám mala bez problémov vyjsť v ústrety.

Pôžička z banky na auto, či rekonštrukciu domu

V prípade, ak chcete získať výhodnejší úver ako je ten bezúčelový, banky ponúkajú svojím klientom tzv. účelové úvery so zabezpečením. Asi najznámejším účelovým úverom je ten na rekonštrukciu domu, či kúpu auta, ktorý je poskytovaný až do výšky niekoľko desiatok tisíc euro. V mnohých prípadoch je však častokrát ideálnejším riešením hypotéka, ktorá je neporovnateľne výhodnejšia.

Pôžička z banky – výhody a nevýhody

Pôžička z banky je bez debaty najvýhodnejší typ pôžičky na našom trhu, čo znamená, že jej v súčasnosti nedokáže svojimi podmienkami konkurovať žiadna nebanková pôžička. Jej výhodou je nižší úrok, variabilná a hlavne dlhá lehota splatnosti a v neposlednej rade taktiež  seriózne jednanie banky s klientom.

Naopak medzi nevýhody patrí nutnosť dokladovať svoj stály mesačný príjem, nahliadanie do registra dlžníkov, čo znamená, že táto pôžička nie je v súčasnosti dostupná väčšine klientov bánk.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..