Pôžička bez registra

Patríte medzi skupinu ľudí, ktorí sú zaznamenaní v registri dlžníkov? V tom prípade asi so svojou žiadosťou o pôžičku len tak ľahko neuspejete, ale to neznamená, že o pôžičku žiadať nemôžete. Pôžička bez registra je práve navrhnutá pre ľudí, ktorí sú v evidencii dlžníkov, či už krátkodobo alebo dlhodobo. Aké podmienky má pôžička bez registra a načo si treba dávať pozor?

Nebanková pôžička bez registra

Ak už sa raz dostanete do registra dlžníkov, máte veľký problém. Každá banka pri schvaľovaní pôžičky dôkladne nazerá do registra dlžníkov a preto sú Vaše šance v banke o pôžičku minimálne. Tak isto sa “chová“ veľká časť nebankových spoločností, ktoré chcú byť čo najzodpovednejšie v poskytovaní úveru a tým predísť komplikáciám so splácaním úveru. Pôžička bez registra je však dostupná v niektorých nebankových spoločnostiach, ktoré nenahliadajú do registra.

V prípade, ak máte záujem o pôžičku bez registra môžete naraziť na rôzne podmienky, ktoré si kladú nebankovky. Môže ísť o ručenie majetkom v prípade žiadosti o vyššiu pôžičku, prípadne o ručenie treťou osobou. Takisto môže ísť aj o predloženie dokladu o účele využitia finančných prostriedkov z pôžičky, tým pádom ide už o tzv. účelovú pôžičku, čo nemusí mnohým vyhovovať. Mimo toho však s určitosťou od Vás budú žiadať ako pri bežnej žiadosti o pôžičku aj doklady totožnosti.

Pôžička bez registra môže byť veľmi nevýhodná

Nakoľko ide o nebankovú pôžičku, naviac bez nahliadnutia do registra dlžníkov, pripravte sa nato, že úroková miera pôžičky môže byť pomerne vysoká. Okrem toho však si dávajte pozor na body v zmluve, ktoré “oboznamujú“ klienta s prípadnými problémami, ako neschopnosť splácania pôžičky alebo prípadne omeškanie splátky za pôžičku.

Ste zapísaný v registri dlžníkov a potrebujete si nutne požičať? Nezúfajte, existuje aj tzv.  pôžička bez registra poskytovaná nebankovými spoločnosťami.

Pôžička bez registra však môže byť aj pre mnohých ľudí jediná cesta ako rýchlo prísť k peniazom. Väčšina spoločností poskytuje tieto pôžičky aj bez ručenia až do výšky niekoľkých stoviek až tisíc eur. V niektorých spoločnostiach môžete získať aj rôzne výhody, ak sa stanete verným klientom ako je napríklad znížená úroková miera a podobné výhody, ktoré nový zákazníci nemajú. Takto v prípade, ak budete riadne splácať pôžičku bez registra, môžete do budúcna získať celkom dobrú pôžičku s nižším úrokom ako obvykle.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..