Pôžička pre živnostníkov

Plánujete založiť živnosť, prípadne ste SZČO a potrebujte si požičať? V súčasnosti máte možnosť využiť tzv. pôžičku pre živnostníkov. Pôžička pre živnostníkov môže mnohým ľudom na začiatku podnikania uľahčiť ťažké začiatky. Kde sa dá získať pôžička pre živnostníkov a čo je potrené spĺňať?

Pôžička pre živnostníkov od banky, nebankovky, či štátu

Pôžička pre živnostníkov je špeciálna forma úveru, ktorá je určená pre SZČO, ktoré hľadajú finančné prostriedky na rozbehnutie podnikania. Najjednoduchšou možnosťou ako získať finančné prostriedky pomocou pôžičky pre živnostníkov je Slovenská rozvojová banka. Okrem toho je výška pôžička pre živnostníkov dostupná aj v bežných komerčných bankách a nebankových subjektoch. Výška pôžičky závisí od žiadosti klienta, pohybuje sa však bežne v rozmedzí cca 1000 – 5000 euro, prípadne viac v prípade bánk. Dĺžka splatnosti môže byť približne 3 až 10 rokov.

Pôžička pre živnostníkov je ako sme spomínali poskytovaná v rôznej výške. Od samotnej výšky pôžičky závisí aj žiadosť o tento druh úveru. V prípade nižšej pôžičky do cca niekoľko stoviek euro, máte možnosť využiť aj krátku, menšiu pôžičku pre živnostníkov od nebankových spoločností. V prípade žiadosti o vyššiu sumu, budete musieť samozrejme dokladovať viac dokumentov, tj. napríklad doloženie kladného daňového priznania, či dokonca ručenie nehnuteľnosťou.

Pôžička pre živnostníkov  – výhody a nevýhody

Pôžička pre živnostníkov patrí úrokovo medzi výhodnejšie pôžičky. Túto pôžičku môžete získať za pomerne dobrých úrokov, ak ste SZČO už dlhší čas. V prípade, ak podnikáte krátkodobé je možné, že výška úrokovou bude mierne vyššia, napriek tomu je však pôžička pre živnostníkov z tohto pohľadu aj tak pomerne výhodná. Ďalšou výhodou je aj jednoduchosť žiadosti v prípade malej pôžičky pre živnostníkov od nebankových spoločností.

Ste živnostník a potrebujte peniaze pre svoje podnikanie? Využite aj vy pôžičku pre živnostníkov.

Nevýhoda pôžičky pre živnostníkov je naopak potrebné založenie nehnuteľnosti, či dokladovania daňového priznania v prípade žiadosti o vyššiu sumu. Okrem toho musíte ako živnostník počítať s zdĺhavejším procesom o vyššiu pôžičku v banke, či nebankovej spoločnosti.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..