Pôžička pre zamestnaných

Pôžička pre zamestnaných je najbežnejším typom pôžičky, ktorý poskytujú prakticky všetky finančné inštitúcie. Pôžička pre zamestnaných sa delí na niekoľko typov, ktoré presne určujú pre koho a na aké účely je pôžička vhodná.

Pôžička pre zamestnaných od banky

Najobľúbenejším typom pôžičky pre zamestnaných sú tie od banky, ktoré sú dostupné pre všetkých ľudí, ktorí majú stály mesačný príjem a čistý register dlžníkov. U všeobecnej verejnosti sú bankové pôžičky pre zamestnaných obľúbené hneď z niekoľkých dôvodov, ten najpodstatnejší je pomerne dobrá úroková sadzba, ktorej v súčasnosti konkuruje len máloktorá nebanková spoločnosť.

Pôžička pre zamestnaných od banky je známa predovšetkým ako tzv. bezúčelová pôžička, či tzv. pôžička na auto. Výšku pôžičky pre zamestnaných určuje každá banka samostatne, z toho dôvodu neexistuje žiadna jedinečná maximálna, či minimálna výška tejto pôžičky. Väčšinou je však pôžička pre zamestnaných dostupná už od niekoľko stoviek až po niekoľko tisíc euro a to aj bez nutnosti ručenia nehnuteľnosťou.

Pôžička pre zamestnaných od nebankovej spoločnosti

Druhým najbežnejším typom pôžičky pre zamestnaných je tá od nebankovej spoločnosti. V súčasnosti na našom trhu pôsobí hneď niekoľko väčších, či menších nebankových subjektov, ktoré poskytujú tento typ pôžičky až do výšky niekoľko tisíc euro. K získaniu tejto pôžičky častokrát klienti nutne ani nemusí spĺňať podmienky, ktoré sú určené bankovými subjektami. Konkrétne ide napríklad o čistý register dlžníkov, keďže niektoré nebankové subjekty pri podávaní žiadosti vôbec nenahliadajú do registra dlžníkov.

V prípade porovnania nebankových a bankových pôžičiek pre zamestnaných by samozrejme z pohľadu klienta vyhrali tie bankové, neraz však mnohí z nás z osobných dôvodov využívajú aj službe nebankových subjektov.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..