Pôžička pre študentov

Študujete a zároveň nie ste schopný splácať svoje štúdium a rôzne náklady spojené s ním? Jednou z možnosťou ako riešiť podobnú situáciu je pôžička pre študentov. Práve pôžička pre študentov mnohým vysokoškolákom uľahčila štúdium, tak prečo nevyužiť túto nízko úrokovú pôžičku.

Pôžička pre študentov v bankových aj nebankových spoločnostiach

Pôžička pre študentov je na našom území medzi študentmi veľmi obľúbená. Tomuto úspechu vďačí predovšetkým za nízke úroky, či možnosť splácania až po absolvovaní školy. V súčasnosti pôžičku pre študentov poskytujú banky, ale aj niektoré nebankové subjekty. V oboch prípadoch ide o bezúčelové úvery, ktoré môžu študenti použiť na čokoľvek.

Pôžička pre študentov je poskytovaná všetkým študentom vysokých škôl, ktorí majú trvalé bydlisko na Slovensku. Ďalším kritériom býva aj ručenie úveru. Ručenie treťou osobou si zvyčajne žiada väčšina bankových spoločností, v prípade niektorých nebankových pôžičiek pre študentov ide aj úvery bez ručenia. Celková výška poskytnutého úveru pre študentov sa môže pohybovať v rozmedzí niekoľko stoviek až niekoľko tisíc euro. Samozrejme v prípade žiadosti o vyššiu pôžičku sú kritéria zvyčajne prísnejšie.

Pôžička pre študentov – výhody a nevýhody

Pôžička pre študentov patrí medzi bezúčelové úvery, vďaka čomu tento poskytnuté peniaze z pôžičky môžu študenti minúť na čokoľvek. Ďalšou výhodou pôžičky pre študentov je nízka úroková miera, či možnosť splácania pôžičky po absolvovaní štúdia. Veľkou výhodou je aj to, že pri žiadosti nie je potrebné dokladovať stály príjem.

Ste študentom vysokej školy? Ak o tom neviete, máte možnosť využiť veľmi výhodnú pôžičku pre študentov.

Medzi nevýhody  pôžičky pre študentov by sme mohli zaradiť nutnosť ručenia pôžičky treťou osobou, čo však v niektorých nebankových spoločnostiach nie je podmienka pre získanie pôžičky.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..