Pôžička pre podnikateľov

Podnikanie je úzko späté s kapitálom. Ak s týmto tvrdením nesúhlasíte, s veľkou pravdepodobnosťou ste nikdy nepociťovali nedostatočné množstvo financií, ktoré sú nutne potrebné k správnemu fungovanie spoločnosti alebo živnosti. Predovšetkým začínajúci podnikatelia a živnostníci majú obrovské problémy s financiami, s čím súvisí aj nechuť podnikať alebo zakladať si živnosť. Aké sú dnes možnosti ako dobre zvládnuť ťažké začiatky v podnikaní?

Pôžička pre podnikateľov od štátu

Možno ani netušíte, ale aj vy máte možnosť využiť tzv. mikropôžičkový program, ktorý má vo svojom portfóliu Národná agentúra pre rozvoj malého a stredného podnikania. Tá ponúka veľmi výhodné mikropôžičky pre všetky firmy už od výšky 2 500 až 50 000 eur. K získaniu tejto pôžičky samozrejme nutne potrebujete spĺňať niekoľko prísnych kritérií. Medzi hlavné kritéria, ktoré definuje zákon patrí aj to, že daná firma nesmie zamestnávať viac ako 50 zamestnancov. Z toho dôvodu je táto pôžička vhodná predovšetkým pre malé a stredne malé spoločnosti.

Pôžička pre podnikateľov pre stredné a väčšie firmy

Pokiaľ hľadáte pôžičku vo výške niekoľko státisíc, či miliónov euro, tak jedinou možnosťou je požiadať o takúto pôžičku niektorú banku. Tie poskytujú pôžičky pre podnikateľov aj stredným a väčším firmám, ktoré majú počet zamestnancov väčší ako 50. K získaniu takejto pôžičky samozrejme banka nutne vyžaduje aj nejakú zábezpeku, ktorá je väčšinou určovaná vo forme nehnuteľnosti, respektíve majetku spoločnosti. Konkrétnejšie môžete pôžičku pre podnikateľov nájsť napríklad vo VUB banke, UniCredit bank, Tatra banka alebo ČSOB.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..