Pôžička pre dôchodcov

Pôžička pre dôchodcov je špeciálny typ úveru, ktorý je určený osobám poberajúcim pravidelný starobný dôchodok. Pôžička pre dôchodcov je poskytovaná mnohými bankovými, ale aj nebankovými spoločnosťami, ktoré sa na tento typ úveru špecializujú. V článku sa dozviete, čo by ste mali vedieť o tomto druhu pôžičky v prípade, ak sa rozhodnete požiadať o pôžičku pre dôchodcov.

Pôžička pre dôchodcov s obmedzenou výškou

Pôžička pre dôchodcov je poskytovaná v obmedzenej výška na základne veku žiadateľa a výšky dôchodku. Práve potvrdenie o poberaní dôchodku je základnou podmienkou pre schválenie tohto typu pôžičky. Žiadať pôžičku pre dôchodcov môže každý občan SR, ktorý má trvalý pobyt na Slovensku.

Žiadať tento typ úveru je možné na základe vyplneného formuláru, v ktorom je potrebné vyplniť zväčša základné údaje o klientovi. K takémuto formuláru je ešte potrebné priložiť aj doklady totožnosti a doklad o stálom príjme. Po správnom vyplnení formulára nasleduje bežný schvaľovací proces, ktorý môže trvať niekoľko hodín, ale aj niekoľko hodín, v závislosti od konkrétnej banky, či nebankovej spoločnosti. V prípade kladného vyhodnotenia žiadosti, klient obdrží peniaze v lehote niekoľkých hodín buď na účet alebo v hotovosti.

Pôžička pre dôchodcov – nevýhody

Ako každá pôžička, tak aj pôžička má svoje nevýhody. Hlavnou nevýhodou je obmedzená výška pôžičky a taktiež zložitejšie podmienky samotnej pôžičky. Nevýhodou je aj obmedzená výška veku, pri ktorom napríklad banky poskytujú tento typ úveru svojím klientom.

Poberáte pravidelný dôchodok? Aj vy môžete žiadať pôžičku pre dôchodcov.

Od samotného veku žiadateľa sa následne odvíja aj výška úrokov, a tak môže výška úroku v určitých prípadoch presahovať aj niekoľko desiatok percent ročne. Okrem toho si spoločnosti dávajú pozor aj na dĺžku splatnosti pôžičky a preto častokrát pôžička pre dôchodcov nepresahuje hranicu piatich rokov.

 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..