Pôžička na podnikanie

Začať dnes podnikať nie je také jednoduché. Dôvodov je hneď niekoľko, ten najhlavnejší sú ale financie. Tých má mnoho začínajúcich podnikateľov skutočne ako šafranu, čo spolu s vysokými odvodmi mnohých šikovných ľudí odrádza od toho, aby si otvorili vlastnú malú firmu, prípadne založili živnosť. Aké sú možnosti „nakopnúť“ svoje podnikanie?

Pôžička na podnikanie od štátu

Mnoho začínajúcich živnostníkov a podnikateľov ani len netuší, že okrem bánk a nebankových spoločnosti poskytuje pôžičky na podnikanie aj štát a to prostredníctvom Národnej agentúry pre rozvoj malého a stredného podnikania, ktoré poskytuje začínajúcim živnostníkom a menším firmám tzv. mikropôžičky. Tieto pôžičky sú všeobecne známe ako vôbec najvýhodnejšie na trhu. Výška takejto pôžičky sa môže pohybovať už od 2 500 € až do 50 000 €. Pôžička je poskytovaná len firmám, ktoré zamestnávajú menej ako 50 zamestnancov.

Pôžička na podnikanie od bánk

Ďalšou možnosťou, ako získať peniaze na podnikanie, je napríklad pôžičky na podnikanie od banky. V súčasnosti na našom trhu pôsobí hneď niekoľko bánk, preto klienti majú pomerne široký výber možností. V porovnaní s NADSME ponúkajú banky úvery v podstate neobmedzenej výške a to v závislosti od zábezpeky klienta. Bežne pre to nie je problém dostať od banky úver vo výške viac ako 1 milión €.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..