Pôžička na podnikanie

Podnikáte alebo sa len chystáte podnikať? V tom prípade Vás možno zaujme tzv. pôžička na podnikanie, ktorú máte právo získať aj vy. V súčasnosti tento typ pôžičky poskytujú naviac nie len banky, či nebankovky, ale aj štát, ktorý sa tak snaží zlepšiť podnikateľské prostredie na našom trhu. Aké je v súčasnosti najvýhodnejšia pôžička na podnikanie?

Pôžička na podnikanie od štátu

Vôbec najvýhodnejšou pôžičkou na podnikanie je bez pochyby tá od štátu, ktorú poskytuje štát prostredníctvom Národnej agentúry pre rozvoj malého a stredného podnikania, ktorá je dnes známa pod menom Slovak Business Agency. Táto agentúra v súčasnosti poskytuje pôžičky na podnikanie v rámci tzv. mikropôžičkového programu, ktorý je určený len pre firmy s menej ako 50 zamestnancami. Maximálna výška takejto pôžičky v súčasnosti nepresahuje hranicu 50 000 €, čo je suma, ktorá postačuje väčšinou len menším firmám.

Pôžička na podnikanie od banky až do výšky niekoľko stoviek tisíc euro

Alternatívou k pôžičke od SBA je pôžička na podnikanie od niektorej banky, ktorých je dnes pomerne veľa. Všetky z nich naviac pôžičky na podnikanie na rozdiel od Slovak Business Agency poskytujú aj firmám s väčším počtom zamestnancom ako je 50, čo znamená, že pôžička na podnikanie od bánk je veľmi obľúbená hlavne u väčších spoločností, ktoré hľadajú určitý kapitál. V súčasnosti medzi najobľúbenejších poskytovateľov tejto pôžičky patrí VUB, Slovenská sporiteľňa, ČSOB, či Tatra banka, ktoré mimo tohto typu pôžičky poskytujú veľké množstvo iných služieb v oblastí bankovníctva.

Pôžička na podnikanie od nebankovej spoločnosti ako posledná možnosť

V prípade, ak Vašu žiadosť odmietla SBA a taktiež aj banky, poslednou možnosťou je využiť služby nebankových subjektov, ktoré však na rozdiel od SBA a bánk poskytujú pôžičky na podnikanie za podstatne nevýhodnejších podmienok.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..