Pôžička bez dokladovania príjmu

Mnohí z nás sa raz v živote môžu dostať o situácie, keď si budú nútení požičať aj v prípade, ak budú nezamestnaní. V takejto situácií človeku naviac nevyjde v ústrety ani banka aj napriek tomu, že môžete byť aj dlhodobý klient. Pôžička bez dokladovania príjmu je však dostupná v niektorých nebankových subjektoch. Aká nevýhody má pôžička bez dokladovania príjmu?

Pôžička bez dokladovania príjmu v nebankových spoločnostiach

Pôžička bez dokladovania príjmu je pomerne dobre a rýchlo dostupná pôžička. Tento typ úvery poskytujú viaceré nebankové spoločnosti, ktoré sa zaoberajú týmto typom úveru. Pôžička bez dokladovania príjmu môže mať viacero foriem. Môže ísť o klasickú rýchlu pôžičku cez SMS správu, cez internet alebo priamo na pobočke. Tieto typy úverov sú však krátkodobého typu a sú poskytované väčšinov v nízkej výške.

Pôžička bez dokladovania príjmu je však poskytovaná v niektorých nebankových spoločnostiach aj do výšky niekoľko tisíc eur. V tomto prípade však spoločnosti od Vás budú s najväčšou pravdepodobnosťou vyžadovať aj ručenie nehnuteľnosťou. Pôžička bez dokladovania príjmu býva však poskytovaná aj bez ručenia nehnuteľnosťou. Ani to však neznamená, že by ste nemali byť obozretný, nakoľko niektoré nebankové spoločnosti jednajú v prípade neplnenia podmienok veľmi neeticky a nekorektne.

Pôžička bez dokladovania príjmu prináša so sebou pomerne veľké riziko

Pôžička bez dokladovania príjmu môže byť pre niektorých klientov až likvidačná. V tomto prípade máme na mysli napríklad neplnenie podmienok pôžičky, ako je pravidelná splátka pôžičky. Z toho dôvodu, ak sa už rozhodnete pre tento typ pôžičky, splátky plaťte vždy načas, inak môžete byť veľmi nemilo prekvapený. Okrem toho je veľmi dôležité si pozorne prečítať všetky body zmluvy ešte pred tým ako o pôžičku požiadate.

Nemáte stály mesačný príjem alebo ste dlhodobo nezamestnaní? Aj vy máte právo využiť pôžičku bez dokladovania príjmu.

Ďalšou nevýhodou, s ktorou však väčšina klientov nebankových spoločností počíta sú vysoké úroky za pôžičku.  Pôžička bez dokladovania príjmu má bežne úroky niekoľko násobne vyššie ako v banke, preto nemusí dlhodobo vôbec riešiť finančné problémy ľudí, práve naopak. Z toho dôvodu, ak nemáte stály mesačný príjem, pôžička bez dokladovania príjmu by mala byť pre Vás až posledným riešením situácie.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..