Pôžička na bývanie

Pôžička na bývanie patrí medzi pomerne obľúbené a často využívané úvery na našom, ale aj zahraničnom trhu. Pôžička na bývanie je v podstate úver, ktorý banke alebo nebankovej spoločnosti musíte účelovo dokladovať. Aké podmienky treba spĺňať a načo si konkrétne treba dávať pozor?

Pôžička na bývanie v banke

Pôžička na bývanie je najčastejšie využívaná v bankových spoločnostiach, ktorých na Slovensku pôsobí hneď niekoľko. Banková pôžička na bývanie je poskytovaná v rôznej výške, často však ide o sumu do niekoľko desiatok až státisic eur. V tomto prípade klient samozrejme musí počítať aj s ručením pôžičky nehnuteľnosťou. Takáto pôžička môže mať splatnosť 1 až viac ako 10 rokov.

Pôžička na bývanie v banke je poskytovaná všetkým ľudom, ktorí si buď plánujú požičať financie na kúpu nového bývania alebo si len potrebujú výhodne požičať na rekonštrukcie stávajúceho bytu, či domu. Výhodou je predovšetkým nižší úrok, ako v prípade bežných pôžičiek, či odklad splátok až na 6 mesiacov v prípade neschopnosti splácania pôžičky. Banky bežne poskytujú klientom aj možnosť poistenia pôžičky v prípade nečakaných udalostí.

Pôžička na bývanie v nebankovej spoločnosti

Pôžička na bývanie je okrem bánk poskytovaná aj nebankovými spoločnosťami. Často služby nebankových spoločností využívajú predovšetkým klienti, ktorých banka odmietla so svojou žiadosťou, prípadne aj v situácií, ak sú so službami nebankoviek spokojní. Pôžičku na bývanie poskytujú skôr väčšie nebankové spoločnosti, ktoré majú vo svojom portfóliu služieb podstatne širšie spektrum produktov, ako povedzme menšie nebankové subjekty, ktoré sa primárne špecializujú na menšie pôžičky.

Potrebujete si požičať na rekonštrukciu bývania? Využite aj vy pôžičku na bývanie.

Pôžička na bývanie v nebankových spoločnostiach je bežne poskytovaná až do výšky niekoľko desiatok tisíc eur, samozrejme v prípade, ak klient súhlasí s ručením nehnuteľnosti. V prípade, ak klient nechce ručiť nehnuteľnosťou, takýto úver spoločnosť poskytne v podstatne nižšej výške. Pôžičku môže žiadať každý, kto môže dokladovať príjem, má trvalý pobyt na Slovensku a vek viac, ako 18 rokov. K žiadosti sa prikladajú aj doklady totožnosti. Financie z pôžičky musia byť samozrejme aj účelovo dokladované, napríklad doklad o kúpe plastových okien. Nevýhodou sú o čosi vyššie úroky ako v bankách.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..