Poštová banka pôžičky

Poštová banka, ktorá vďaka spolupráci so Slovenskou poštou je pre svojich klientov dostupná v každej pobočke Slovenskej pošty získava každým rokom čoraz viac a viac klientov. Poštová banka pôžičky, ktoré patria medzi vlajkové produkty tejto banky sú dostupné aj bez ručenia až do výšky niekoľko tisíc euro. Aké sú ich výhody a nevýhody?

Poštová banka pôžičky – druhy

V súčasnosti Poštová banka poskytuje dve typy pôžičiek na čokoľvek. Prvým z nich je tzv. Dobrá pôžička, ktorá je dostupná vo výšky od 100 € do 30 000€. Doba splatnosti tejto pôžičky sa pohybuje v rozmedzí od 5 mesiacov až do 10 rokov, preto je len na Vás, akú výšku splátky si nastavíte. K získaniu pôžičky nie je potrebné dokladovať stály mesačný príjem, keďže Vám k jeho získaniu bude stačiť len Váš občiansky preukaz. Veľkou výhodou tejto pôžičky je možnosť poistenia splátok a relatívne nízky úrok, ktorý začína na hranici 7,50 p.a. ročne.

Druhým typom pôžičky od Poštovej banky je tzv. Lepšia splátka. Lepšia splátka, ktorá patrí medzi bezúčelová poštová banka pôžičky je dostupná až do výšky 30 000 eur. Primárnym účelom tejto pôžičky je zlúčenie nevýhodných bankových a nebankových pôžičiek v jednu veľkú, vďaka ktorej by ste mali mesačne ušetriť niekoľko desiatok až stoviek euro. Tento úver naviac môžete aj kedykoľvek predčasne splatiť, čo je taktiež veľkým lákadlom pre mnohých nových klientov Poštovej banky.

Poštová banka pôžičky – výhody a nevýhody

Medzi hlavné výhody Poštová banka pôžičky patrí veľmi jednoduché vybavenie, možnosť získať bezplatne pôžičku aj v prípade, ak nie ste klientom Poštovej banky, pomerne nízky úrok, ktorý začína už na hranicu 7,50 % p.a. a možnosť predčasne splatiť pôžičku.

Poštová banka pôžičky však prinášajú aj negatíva, medzi ktoré patrí poplatok za predčasné splatenie pôžičky, mesačný poplatok za vadenie úverového účtu, penále za omeškanie platby a vysoké poplatky, ktoré sú spojené s omeškaní platby (upomienka).

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..