Podnikateľské pôžičky

Podnikáte alebo len plánuje otvoriť firmu, či živnosť? V tom prípade možno aj Vás záujmu tzv. podnikateľské pôžičky, ktoré dnes môžete získať od bánk, či nebankových spoločností. Okrem toho však podnikateľské pôžičky môžete získať aj od štátu a to naviac veľmi výhodne.

Podnikateľské pôžičky od štátu

V súčasnosti podnikateľské pôžičky poskytuje okrem bánk a nebankových spoločnosti aj národná agentúra pre rozvoj malého a stredného podnikania, ktorá dnes už pôsobí pod menom Slovak Business Agency (SBA) . Prostredníctvom tzv. mikro pôžičkového programu môžu služby tejto organizácie využiť prakticky každá malá spoločnosť ,ktorá nezamestnáva viac ako 50 ľudí. Dôvodom tohto obmedzenia je predovšetkým podpora menších a stredne väčších podnikov, ktoré nedokážu získať bankové pôžičky, tak výhodne ako väčšie spoločnosti. Maximálna výška takejto pôžičky je v súčasnosti 50 000€.

Podnikateľské pôžičky od bánk

Druhou možnosťou ako získať podnikateľské pôžičky je navštíviť niektorú banku, ktorá aktívne pôsobí na našom trhu. V súčasnosti sa poskytovaním podnikateľských pôžičiek zaoberajú prakticky všetky bankové subjekty, ktoré na našom trhu pôsobia. Medzi ne patrí napríklad VUB, Slovenská sporiteľňa, ČSOB, Tatra banka a mnoho iných bankových subjektov. Väčšina z nich poskytuje tieto pôžičky až do výšky niekoľko desiatok, či stoviek tisíc euro, čo je suma, ktorú Vám SBA nepožičia. Výhodou je pomerne priaznivý úrok a taktiež variabilná splátková doba.

Podnikateľské pôžičky od nebankových subjektov

Treťou možnosťou ako získať podnikateľské pôžičky je navštíviť niektorú nebankovú spoločnosť, ktorá sídli na našom území. V súčasnosti na našom trhu pôsobí x menších, ale aj väčších nebankových subjektov, máloktoré sa však špeciálne orientujú na trh s poskytovaním podnikateľských pôžičiek. Nevýhodou nebankových pôžičiek je však bezpochyby vyšší úrok, čo ich nevýhodou v porovnaní s tými z bánk alebo od SBA.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..