Online úvery

Dnešná doba je synonymom stresu a množstvu povinností, ktoré väčšina z nás musí počas dňa absolvovať. A čo v takom prípade, ak si chceme v nabitom programe vyčleniť čas pre návštevu banky alebo nebankovej spoločnosti? Nemusíte, dnes môžete o úver požiadať online. Online úvery sú moderným druhom úverov poskytovaným bankovými, ale ja nebankovými spoločnostiam. Aké sú podmienky pre získanie online úveru a aké majú nevýhody online úvery?

Online úvery nie len v nebankovkách

Asi väčšina z nás si predstaví pod online úverom tzv. pôžičku cez internet, ktorú poskytujú nebankové spoločnosti do výšky pár stoviek euro s dobou splatnosti niekoľko týždňov. Nie je sa, čo diviť, keďže internet je takýchto pôžičiek doslova preplnený, no napriek tomu dobrý online úver je pomerne ťažké získať. Našťastie na trhu sú aj banky, ktoré online úvery poskytujú do výšky bežných spotrebných úverov s lehotou splatnosti niekoľko rokov. Môžeme spomenúť bankové spoločnosti ako ZUNO alebo mBank, ktoré na internetovom trhu pôsobia už dlhší čas.

Získať takýto online úver naviac nie je vôbec zložité. Samozrejme, potrebujete k tomu PC a pripojenie k internetu, kde vyplníte konkrétny formulár so žiadosťou o takýto úver. Bankové, ale aj nebankové spoločnosti tieto formuláre mávajú na svojich stránkach, kde klient zadá svoje základné údaje, k nim doplní doklady totožnosti a doklad o stálom príjme. Následne stačí žiadosť odoslať a čakať na jej vyhodnotenie. Posúdenie žiadosti trvá zvyčajne niekoľko hodín až dní. V prípade kladného posúdenia banka alebo nebanková spoločnosť odosiela peniaze v expresnej lehote.

Online úvery majú aj svoje nevýhody, o ktorých treba vedieť

Nežijeme v ideálnom, ale reálnom svete a z toho dôvodu nie sú online úvery len o pozitívach, ale aj negatívach. Konkrétne môžeme spomenúť vyšší úrok, vyššie RPMN, v prípade nebankových spoločností aj krátku lehotu splatnosti pôžičky.

Hľadáte výhodnú online pôžičku bez skrytých poplatkov? Už dnes ju môžete získať v niektorých bankových a nebankových spoločnostiach.

Na druhej strane sú však online úvery dobrým riešením, ako ušetriť čas a zároveň získať pomerne dobrú a veľmi jednoducho dostupnú pôžičku.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..