Online úver

Potrebujete si požičať bez toho, aby ste vkročili do akejkoľvek pobočky banky alebo nebankovej spoločnosti? V tom prípade je pre Vás najvhodnejším riešením online úver, ktorý je možné získať z domu. Ktoré banky a nebankovky poskytujú online úver a aké sú nevýhody tohto spotrebného úveru?

Online úver v banke

Online úver v bankách nie je tak známy pojem, predsa sa však v súčasnej dobe nájde niekoľko bankových spoločností, ktoré poskytujú aj online úver cez svoje internetové stránky. Asi najznámejšou bankou, ktorá túto pôžičku poskytuje je ZUNO bank, ktorá je dcérskou spoločnosť rakúskej Raiffeisen bank. Okrem nej je však na trhu populárna aj mBank, ktorá je dá sa povedať konkurenciou ZUNO bank na internetovom trhu bankovníctva. Aj v tejto banke si vybavíte online pôžičku do výšky niekoľkých tisíc aj z pohodlia domova cez internet banking banky.

Získať online úver v banke nie je naviac vôbec zložitá a zdĺhavá záležitosť. Dá sa povedať, že proces žiadosti je naopak pomerne jednoduchý. Podmienkou pre získanie online úveru v banke je vlastný účet v konkrétnej banke, stály mesačný príjem, vek 18 rokov a trvalý pobyt v Slovenskej republike. Úrok je o čosi vyšší, ako u iných pôžičkách (cca 6-10% p.a.), napriek tomu je však podstatne nižší, ako u niektorých menších nebankových spoločnostiach. Výhodou je taktiež individuálny splátkový kalendár, ktorý si je možné „nastaviť“ až na dobu niekoľkých rokov.

Online úver v nebankovej spoločnosti

Online úver v nebankových spoločnostiach je podobne ako v bankách poskytovaný prostredníctvom online formuláru. Online pôžičky poskytujú viaceré malé nebankové spoločností, ale aj veľké nebankovky typu Home Credit, Cetelem alebo POHOTOVOSŤ. Výška pôžičky sa líši od spoločnosti k spoločnosti, u menších nebankoviek nepresahuje hranicu niekoľko stoviek euro, u väčších si naopak môžete bez problémov požičať aj niekoľko tisíc euro.

Potrebujete si rýchlo požičať? Požiadajte ešte dnes o online úver z banky alebo nebankovej spoločnosti.

Získať online úver v nebankovej spoločnosti je podobne jednoduchá záležitosť ako v banke, avšak s tým rozdielom, že nebankovky si od Vás nevyžadujú založiť účet v ich spoločnosti. Všetky transakcie sú zabezpečované cez Váš bankový účet, ktorý vlastníte. Nevýhodou je však úrok, ktorý sa pohybuje u väčších spoločností nad hranicou 10-12 % p.a.,  u menších dokonca nad hranicou 10% p.a. za mesiac. Z toho dôvodu odporúčame skôr zvážiť bankový online úver, ktorý je svojimi podmienkami o čosi výhodnejší.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..