Nebankové úvery

Pokúšali ste sa získať pôžičku v banke, no s Vašou žiadosťou ste neuspeli? Práve toto je častý dôvod prečo ľudia volia nebankové úvery, ktoré nebankovky poskytujú podstatne častejšie a hlavne bez určitých kritérií, ktoré banky pri žiadosti o pôžičku vyžadujú. Nebankové úvery môžete získať prakticky ihneď, kde a aké sú ich nevýhody sa dozviete v článku.

Nebankové úvery – rýchla a jednoduchá žiadosť

Na Slovensku aktívne pôsobí niekoľko nebankových spoločností, ktoré poskytujú pôžičky až do výšky niekoľkých státisíc eur. Väčšinou však klienti od nebankových spoločností žiadajú pôžičky v podstatne nižšej výške, konkrétne zväčša ide o sumu do výšky niekoľkých tisíc eur. Takéto nebankové úvery poskytujú mnohé zaužívanejšie, ale aj nové nebankové spoločnosti, ktoré vznikli len nedávno. Do určitej výšky nebankovky dokonca nevyžadujú ani ručenie nehnuteľnosťou, čo je aj jednou z majoritných výhod týchto úverov.

Nebankové úvery sú poskytované všetkým občanom Slovenskej republiky, ktorý majú viac ako 18 rokov, stály pobyt na našom území. Ďalším kritériom býva aj stály mesačný príjem, ktorý však nie je povinný u všetkých spoločnostiach. Veľké a serióznejšie spoločnosti dokladovanie stáleho príjmu zväčša vyžadujú, preto nezamestnaný musia častejšie voliť častokrát nové spoločnosti, ktoré na trhu nie sú až také známe. Nebankové úvery bývajú poskytované v rozmedzí niekoľko stoviek až státisíc euro, pri vyšších čiastkach, ktoré presahujú určitú hranicu je však potrebné aj ručenie nehnuteľnosťou. Dĺžka splatnosti pôžičky sa pohybuje v rozmedzí niekoľkých dní až rokov.

Nebankové úvery – nevýhody

Ako bankové, tak aj nebankové úvery majú svoje nevýhody. V prípade nebankových pôžičiek sú však nevýhody podstatne dramatickejšie, aj keď nie vo všetkých prípadoch. U veľkých spoločností ako Home Credit, či Cetelem sa výška úroku pohybuje v blízkosti hranice úroku v bankách, pri spoločnostiach, ktoré poskytujú napríklad krátkodobé, rýchle pôžičky sa úrok bežne pohybuje aj nad hranicou 100% ročne.

Nebankové úvery sú rýchlo dostupné pôžičky, ktoré môžete žiadať aj z pohodlia domova.

Okrem toho je nevýhodou nebankových úverov aj to, že klienti nie vždy volia serióznu spoločnosť, ktorá má na trhu dobré ohlasy. Z tohto dôvodu určite odporúčame voliť skôr overenejšie nebankové spoločnosti, ktoré nebankové úvery poskytujú už nejaký ten rok.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..