Nebankové pôžičky pre nezamestnaných

V prípade, ak ste nezamestnaný, s veľkou pravdepodobnosťou nedostanete žiaden úver, či pôžičku z niektorej bankovej, či serióznejšej nebankovej spoločnosti, nakoľko všetky z nich od klientov vyžadujú dokladovanie pravidelného mesačného príjmu. Na trhu však existuje i niekoľko nebankových pôžičiek určených priamo pre nezamestnaných klientov, ktorí tak môžu získať pôžičku do niekoľko stoviek, či tisíc eur bez dokladovania svojho príjmu.

Nebankové pôžičky pre nezamestnaných na čokoľvek

Väčšina nebankových pôžičiek, ktoré sú určené na trhu pre ľudí, ktorí nemajú možnosť dokladovať svoj stály mesačný príjem, sú známe ako bezúčelové úvery. Vďaka tomu môžete financie z tejto pôžičky použiť prakticky na čokoľvek a hlavne bez nutnosti dokladovania faktúr, či bločkov spoločnosti. Je teda len na Vás, či financie z pôžičky miniete na splatenie dlhov, kúpu spotrebného tovaru alebo na uhradenie faktúr. V súčasnosti je väčšina nebankových pôžičiek pre nezamestnaných poskytovaná do výšky niekoľko stoviek eur s dobou splatnosti niekoľko mesiacov.

K získaniu nebankovej pôžičky pre nezamestnaných nepotrebujete spĺňať nijak prísnejšie kritéria. Väčšinou k žiadosti postačujú doklady totožnosti, minimálny vek 18 rokov a doklad o potvrdení stálej adresy. V prípade, ak máte zápis v registri dlžníkov, nebanková spoločnosť by Vám i napriek tomu mala bez problémov vyhovieť.

Nebankové pôžičky pre nezamestnaných – výhody a nevýhody

Nebankové pôžičky pre nezamestnaných prinášajú vo všeobecnosti viac negatív ako pozitív. Medzi málo pozitív, ktoré tento typ pôžičky patrí predovšetkým dobrá dostupnosť, možnosť získať pôžičku bez dokladovania príjmu či dokonca bez nahliadania do registra.

Naopak medzi nevýhody patrí vyššia úroková sadzby, vyššia RPMN, krátka doba splatnosti, či vysoké penále za omeškanie splatnosti. Práve z týchto dôvodu by ste mali dobre zvážiť, či sú vôbec nebankové pôžičky pre nezamestnaných pre Vás vhodným riešením finančných problémov.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..