Hypotekárny úver

Pokiaľ premýšľate nad kúpou nového domu, bytu, rekonštrukciou Vášho súčasného príbytku, prípadne si len potrebujete výhodne požičať peniaze na chod domácnosti, tak vôbec najlepším riešením je využiť hypotekárny úver z banky, ktoré môžete získať teraz za najvýhodnejších podmienok za posledné roky.

Hypotekárny úver na bývanie

Hypotekárny úver väčšina z nás dáva do spojitosti s bývaním, ktoré si mnoho ľudí zabezpečuje práve vďaka hypotéke. Predovšetkým medzi mladými, ktorí môžu využiť zvýhodnenú úrokovú sadzbu, je hypotekárny úver veľmi obľúbený. Samotnú hypotéku však nemusíte získať len na kúpu nového bytu, či domu. Bežne je hypotéka poskytovaná aj na rekonštrukciou nehnuteľnosti určenej na bývanie, či kancelárske priestory.

Hypotekárny úver na refinancovanie nevýhodných pôžičiek a úverov

Mimo toho, že sa hypotéka využíva na kúpu nehnuteľností vrátane pozemkov, tak v poslednej dobe sa čoraz častejšie začína využívať aj v súvislosti s konsolidáciou nevýhodných pôžičiek. Dôvod je jednoduchý. Bežné pôžičky, či úvery majú úroky nad 7% ročne, v prípade nebankových subjektov to však môže byť bežne aj 20 % ročne. V takom prípade je hypotekárny úver tým najlepším riešením, keďže jeho pomocou môžete mesačne ušetriť desiatky, či až stovky euro, ktoré by inak skončili na účte bánk, či nebannkoviek. Rovnako, ako v prvom prípade však bude musieť ručiť hypotéku svojou vlastnou nehnuteľnosťou, ktorá musí mať ideálnu hodnotu vyššiu o 30% ako výšky hypotéky.

Čo konkrétne budete potrebovať k získaniu hypotekárneho úveru z banky?

Okrem znaleckého posudku nehnuteľnosti si pripravte aj doklady totožnosti, doklady o stálom príjme (napríklad výpis účtu za posledných 6 mesiacov) a v istých prípadoch aj daňové priznania , výpisy z katastrálnych máp, projekty budúcej stavby a podobne. Veľmi dôležitou súčasťou hypotéky je aj fixácia úroku, ktorá sa určuje ešte pred poskytnutím samotnej hypotéky. Najčastejšie sa volí fixácia na tri až päť rokov, nakoľko je však v súčasnosti úroková sadzba na historický minimách, tak nie je na škodu zvážiť fixáciu aj na dlhšie obdobie.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..