Expresná pôžička

Potrebujete si požičať bez zbytočného papierovania a bez čakania? V tom prípade určite zvoľte riešenie v podobne expresného úveru. Expresná pôžička je dnes dostupná predovšetkým v nebankových spoločnostiach, ktoré tieto pôžičky poskytujú prakticky okamžite. Aké sú podmienky a ké ma nevýhody expresná pôžička sa dočítate v článku.

Expresná pôžička – rýchlo a jednoducho

Získať expresnú pôžičku nie je žiadna veda. Naopak je to veľmi jednoduché, nakoľko väčšina nebankových spoločností k žiadosti vyžaduje len základné údaje. Expresná pôžička môže mať viacero podôb, napríklad sa môže jednať o SMS pôžičku, rýchlu online pôžičku alebo klasický expresný úver na pobočke nebankovej spoločnosť. Všetky tieto typy pôžičiek však majú jedno spoločné – rýchlosť poskytnutia finančných prostriedkov klientovi.

Výška takéhoto expresného úveru nie je nijak závratná, zväčša sa pohybuje v rozmedzí pár desiatok eur až niekoľko stoviek euro. Samozrejme, väčšina klientov tieto pôžičky využíva skôr na nutné záležitosti, ktoré nepočkajú. Výhodou je však okrem dostupnosti a veľmi jednoduchá žiadosť, ktorá je potrebná k získaniu takéhoto úveru. Do formuláru, ktorý sa prikladá k žiadosti je potrebné vyplniť základné údaje ako meno, priezvisko, dátum narodenia, adresu bydliska, stály trvalý príjem a číslo OP. Výška trvalého príjmu sa samozrejme ešte „potvrdzuje“ dokladom o stálom príjme, napríklad ako výpis z bankového účtu za posledné tri mesiace.

Expresná pôžičky – nevýhody

Ako každý nebankový produkt, tak aj expresná pôžička má svoje negatíva s ktorými treba vopred počítať. Jedná sa predovšetkým o výšku úroku, ktorá bežne presahuje hranicu niekoľko desiatok percent. Samozrejme tento úrok aj so samotnou istinou pôžičky je potrebné vrátiť v pomerne krátkom časovom horizonte, z čoho vyplýva, že RPMN je naozaj veľmi vysoká.

Potrebujete si rýchlo požičať na čokoľvek až do výšky niekoľko stoviek, či tisíc euro? Požiadajte ešte dnes o tzv. expresný úver.

Na druhej strane je expresná pôžička veľmi dobrým riešením ako rýchlo riešiť dlh, prípadne možnosť ako si rýchlo požičať na splatenie neočakávanej udalosti. Ak sa rozhodnete požiadať o expresný úver, v prvom rade si určite dávajte pozor na včasné splácanie splátky za pôžičku a ideálne, ak Vám to financie dovolia, pôžičku vráťte v čo najkratšom časovom horizonte, tak aby ste zbytočne nepreplatili vysoké úroky za úver.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..