Bezúčelový úver

Pojem bezúčelový úver pozná možno veľká väčšina z Vás. Tí, ktorí nevedia, čo konkrétne tento pojem vo finančnom sveta znamená, tak práve tento článok je pre Vás. V krátkosti však napovieme, že práve bezúčelový úver je typom úveru, ktorý poskytujú nebankovky a bankové inštitúcie klientom bez dokladovania využitia financií.

Bezúčelový úver v banke

Bezúčelový úver v banke je prakticky najčastejšie využívaným typom úveru, ktoré banky poskytujú všetkým klientom, ktorý spĺňajú prísne kritéria pre získanie akejkoľvek pôžičky v banke. Bezúčelový úver je vo väčšine bankách poskytovaný až do výšky niekoľko desiatok tisíc eur, s tým, že klient podľa zmluvných podmienok nad určitou výškou pôžičky musí súhlasiť aj s ručením pôžičky vlastnou nehnuteľnosťou. Výhodou je však oproti nebankovým subjektom priaznivejší úrok, ktorý zväčša nepresahuje hranicu 10 %.

Bezúčelový úver v banke môžu získať všetci občania Slovenskej republiky, ktorí majú viac ako 18 rokov a ktorí majú trvalý pobyt v Slovenskej republike. Ďalšou podmienkou pre získanie tohto úveru je trvalý mesačný príjem, ktorý samozrejme musí každý klient pri samotnej žiadosti aj dokladovať. Overovanie žiadosti úveru zväčša netrvá viac ako niekoľko dní, podmienkou však častokrát býva aj zriadenie vlastného účtu v konkrétnej banke, čo mnohí klienti, predovšetkým iných bánk, nevítajú príliš pozitívne.

Bezúčelový úver v nebankových subjektoch

Bezúčelový úver v nebankových spoločnostiach môžete získať prakticky vždy pokiaľ spĺňate konkrétne kritéria pre získanie tohto typu úveru. Bezúčelový úver je v nebankových subjektoch dostupný až do výšky niekoľko desiatok tisíc euro. Do určitej výšky, podobne ako banky, poskytujú nebankovky tento úver aj bez ručenia nehnuteľnosťou.

Bezúčelový úver je najobľúbenejším typom úveru, ktorý poskytuje prakticky každá banka a nebankovka.

Pre získanie tohto úveru v niektorých nebankovkách nepotrebujete dokonca ani trvalý mesačný príjem. Samozrejme, toto kritérium je len výhodou pre Vás, podľa čoho sa odvíja aj konkrétna výška úroku za úver. Výhodou bezúčelového úveru v nebankových subjektoch je menšia miera byrokracie naproti bankám. Nevýhodou je však vyššia úroková miera, ktorá neraz presahuje aj hranicu 20 % p.a. ročne.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..