Bankové pôžičky

Bankové pôžičky sú najvyužívanejšie typy pôžičiek na celom trhu pôžičiek. Dôvodom je predovšetkým vyvážené riziko, negatíva a výhody. V porovnaní s takými nebankovými pôžičkami sú tie z banky podstatne výhodnejšie. Aké konkrétne bankové pôžičky môžete získať aj vy?

Bankové pôžičky na čokoľvek

Najbežnejším druhom bankových pôžičiek sú tie na čokoľvek, to je bez dokladovania využitých finančných prostriedkov banke. Mnoho ľudí volí tento typ pôžičky predovšetkým z toho dôvodu, že financie z danej pôžičky radi využívajú napríklad na splatenie dlhov, na kúpu spotrebného tovaru alebo aj na rekonštrukciu bytu, či domu. Výška bezúčelových bankových pôžičiek im v podstate umožňuje bez problémov pokryť aj nákladnejšie rekonštrukcie, či výdavky spojené s bežným chodom domácnosti.

Bankové pôžičky na čokoľvek sú dostupné v každej bankovej spoločnosti na Slovensku. Sú poskytované v rôznej výške, všeobecne však môžete počítať so sumou prevyšujúcu hranicu 10 000 eur a viac. Lehota splatnosti je takmer identická s inými typmi pôžičiek, vďaka čomu si môžete splátkový kalendár rozložiť až na približne 10 rokov. Menšou nevýhodou je však o čosi vyššie úročenie pôžičky, na druhej strane k jej získaniu však nepotrebujete väčšinou ručiť nehnuteľnosťou.

Ostatné bankové pôžičky

O čosi menej využívanými, no veľmi obľúbenými pôžičkami sú napríklad bankové pôžičky na splatenie dlhov, prípadne na splatenie nevýhodných pôžičiek v jednu veľkú pôžičku. V tomto prípade môžete získať pomerne výhodnú pôžičku aj bez ručenia nehnuteľnosťou, ktorá Vám mesačne dokáže ušetriť aj niekoľko desiatok, či stoviek euro. Medzi ďalšie účelové bankové pôžičky patrí napríklad pôžička na rekonštrukcia bývania alebo kúpu auta. Vo všetkých v týchto prípadoch musíte banke dokladovať účel využitia financií.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..